"Wpuść mnie" debiutuje na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:52
Zaglądamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach, gdzie 29 lutego swoją premierę miał przezabawny spektakl w reż. pt. "Wpuść mnie". O tym, dlaczego warto go zobaczyć opowiadał jeden z aktorów Matusz Trzmiel.
Audio
  • "Wpuść mnie". W gliwickim teatrze nie boją się wampirów (W to mi graj/Czwórka)

Spektakl stanowi próbę odpowiedzi na pytania, jaka jest różnica między ludźmi a wampirami, czego się boimy i do czego dążymy. Autorką scenariusza do "Wpuść mnie" jest Agata Biziuk, reżyserka teatralna i dramatopisarka, założycielka Nieformalnej Grupy Avis

- To artystka, od której się nie odpoczywa - mówił aktor Mateusz Trzmiel. - Zrealizowaliśmy razem z nią biografię Marii Curie-Skłodowskiej, nietypową biografię Pałacu Kultury, była autorką tekstu do naszego standupu "Niepodległości słoików". Tworzy język teatru, który jest mi bardzo bliski. Nie mogłem odmówić sobie tej współpracy - opowiadał. 

"Wpuść Mnie", Teatr w Gliwicach "Wpuść Mnie", Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr w Gliwicach od dawna słynie z teatru muzycznego i tutejszej operetki. W tragikomedii Biziuk znajdziemy historie złożone, smutne, śmieszne i przede wszystkim prawdziwe.

"Wpuść Mnie", Teatr Miejski w Gliwicach "Wpuść Mnie", Teatr Miejski w Gliwicach

Jak mówi autorka - "przejrzymy się w nich jak w lustrze i być może tylko to różni nas od wampirów - właśnie odbicie w lustrze". W jakiego rodzaju krwiopijcę wcielił się Mateusz Trzmiel? - Nie czaję się za rogiem, nie straszę błyszczącymi kłami. Choć znajdziecie w spektaklu wszystkie popkulturowe wyobrażenia na temat wampirów. Jestem wampirem bardzo ludzkim - dodawał.

O czym opowiada wampirza historia "Wpuść mnie" i czego jako widzowie możemy się z niej nauczyć? O tym w rozmowie z gościem Czwórki. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Matusz Trzmiel

Data emisji: 29.02.2019

Godzina emisji: 12.15

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"PeKiN". Historia Warszawy przez pryzmat jednego gmachu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 15:57
Pałac Kultury i Nauki to jeden z najbardziej znanych budynków w Polsce. Od ponad 60 lat jest niemym świadkiem i czasem uczestnikiem naszej historii. Teraz to na jego historii właśnie opiera się spektakl "PeKiN" warszawskiego Teatru Żydowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Borkowski. Odwaga do poszukiwania własnego miejsca w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 14:30
Przyznawaną przez Teatr Polskiego Radia nagrodę Arete za debiut aktorski otrzymali w tym roku: Justyna Kowalska i Łukasz Borkowski. - Dla mnie to był moment refleksji, a nie czas na składanie sobie gratulacji śmieje się aktor. - Ale gdybym miał się głębiej nad tym zastanowić, to chyba pogratulowałbym sobie, że jestem człowiekiem teatru.
rozwiń zwiń