Katarzyna Dąbrowska: Splendory to wyjątkowe wyróżnienie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 15:29
Splendory to nagrody dla wybitnych twórców teatru radiowego. Tegoroczna gala odbędzie się już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia na stronach Polskiego Radia.
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

pretty woman film pap 1200.jpg
Pretty Woman. "Tę historię można opowiadać bez końca"

Nagroda Wielkiego Splendora przyznawana jest od 1988 roku za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. W ubiegłym roku jej laureatką została Katarzyna Dąbrowska, aktorka dramatyczna, którą wyróżniono za "światło i kolory, które towarzyszą jej teatralnym kreacjom. Za prawdę i dobro, którymi nas szczodrze obdarowuje. Za piękno głosu, który kochamy". Podziwialiśmy ją m.in. w "Wieczorze trzech króli", "Trzeciej piersi", "Pożegnalnej podróży", czy "Kto się nie schowa, ten kryje". Od lat wciela się także w postać Barbary w powieści radiowej "W Jezioranach". W rozmowie z Czwórką aktorka wspominała ubiegłoroczną galę przyznania tych nagród. - To było wydarzenie niezwykle ważne i jednocześnie bardzo wzruszające - opowiadała Katarzyna Dąbrowska.

Posłuchaj
05:10 _PR4_AAC 2020_12_05-12-35-00.mp3 Rozmowa z Katarzyną Dąbrowską (W to mi graj/Czwórka) 

damian aleksander upiór pap 1200.jpg
Damian Aleksander. Został upiorem zamiast pilotem śmigłowca

Katarzyna Dąbrowska podkreślała, że Teatr Polskiego Radia to dla niej miejsce magiczne, które "przenosi w świat wyobraźni". - Wychowywałam się na radiowych audycjach, słuchałam bajek czytanych przez znakomitych lektorów - opowiadała gość Czwórki. - Gdy po studiach sama trafiłam do radia, byłam tym miejscem oczarowana. Ludzi, których tu poznałam, nie spotykam teraz na co dzień, ale zespół tego teatru mieści wspaniałych aktorów - podkreślała Katarzyna Dąbrowska.

Czytaj także:

Jak opowiadała, dziś powraca moda na słuchowiska. - Widzę, jaką niebywałą popularnością zaczynają się one cieszyć, zwłaszcza w czasie pandemii. To pokrzepiające - tłumaczyła.

ZOBACZ TAKŻE Nagrody Teatru Polskiego Radia Splendory 2020 >>>

Kolejna gala wręczenia nagród Splendory 2020 odbędzie się tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia, o godz. 12.00 w Studiu S3 Polskiego Radia. Oprócz nagrody Wielkiego Splendora przyznane zostaną także Nagroda specjalna - Splendor Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego - przyznawana jest wybitnym postaciom świata kultury. Honorowy Wielki Splendor to z kolei prestiżowe wyróżnienie przyznawane artystom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla Teatru Polskiego Radia. Uhonorowani zostaną również debiutujący na radiowej scenie artyści. 

Splendory, czyli nagrody dla wybitnych twórców teatru radiowego Splendory, czyli nagrody dla wybitnych twórców teatru radiowego

Uroczystość poprowadzi Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczą: dr Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia, Krzysztof Czabański, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych oraz Witold Kołodziejski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gala odbędzie się bez udziału publiczności. Streaming odbędzie się w mediach społecznościowych Teatru Polskiego Radia, oraz w portalu PolskieRadio.pl

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Katarzyna Dąbrowska

Data emisji: 05.12.2020

Godzina emisji: 12.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier nie będzie. Co nam zostaje ze świata kina?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:17
Decyzją polskiego rządu od 7 listopada kina pozostaną zamknięte. Część festiwali przenosi się do sieci, Łukaszowi Muszyńskiego będzie brakować festiwalowego ducha. Zamknięcie polskich kin nie oznacza, że świat filmu stanął. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń