Jazzowa sobota - święto improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 13:50
30 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Jazzu. Sprawdzimy jak to święto obchodzone w różnych miejscach na świecie.
Międzynarodowy Dzień Jazzu to święto proklamowane w listopadzie 2011 roku na 36. sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Obchody wyznaczono na 30 kwietnia
Międzynarodowy Dzień Jazzu to święto proklamowane w listopadzie 2011 roku na 36. sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Obchody wyznaczono na 30 kwietniaFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W "Sobotologii" odwiedzi nas także Mateusz Dubas z High Level Center, który opowie jakie atrakcje przygotowali na Piknik Naukowy - zaprosimy m.in. na rolowanie w strefie relaxu i skanowanie stóp.

Nasi reporterzy przetestują Wasze sposoby na weekendowy odpoczynek po całym tygodniu. Kaja Zemła sprawdzi, jakie są przepisy regulujące rozpalanie ogniska na świeżym powietrzu i jak odpowiednio się przygotować na taką akcję. Maciek Oswald spróbuje bytowania w lesie pod gołym niebem, czyli sprawdzi czy survival na weekend to coś dla niego. Przygotujemy też przegląd aktualnych, sportowych ciekawostek.

***

Na "Sobotologię", oczywiście w sobotę (30.04) w godz. 15.00-17.00, zaprasza Patryk Kuniszewicz.

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby Jazz MUZYKA

Czytaj także

Aga Zaryan: wybrałam muzykę, bo daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Jeśli chodzi o popularność to u mnie wiąże się ona z głosem, nie z twarzą - mówi Aga Zaryan, jedna z najbardziej utytułowanych polskich wokalistek jazzowych. - Nie pojawiam się wszędzie, nie bywam na salonach, czas poświęcam głównie muzyce i to z nią chce być kojarzona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być idolem? Zacznij grać metal

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 08:00
- Ani Podsiadło, ani Lady Pank, ani Nirvana, ani Arctic Monkeys. Teraz na topie jest metal. To właśnie taką muzykę ludzie dziś chcą grać - mówi z Maciejem Michniewiczem z Akademii Rocka.
rozwiń zwiń