Emil Szwajk i jego przesłanie na składance "Będzie Głośno! Vol. 4"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 12:31
Za nami premiera składanki "Będzie Głośno! Vol. 4", na której znalazł wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Wśród nich jest Emil Szwajk i jego utwór "Love Song".
Emil Szwajk
Emil SzwajkFoto: fb.com/Emil-Szwajk-105229494592329

Czwarty album serii wydawniczej Czwórki, promującej młodych artystów sceny niezależnej, ukazał się w piątek 29 kwietnia. Na krążek "Będzie Głośno! Vol. 4" składa się 10 utworów młodych polskich artystów, którzy jeszcze działają poza głównym nurtem.

Jedną z piosenek, która pojawiła się na płycie, jest "Love Song", której autorem jest Emil Szwajk. Ten kompozytor, producent i multiinstrumentalista na co dzień mieszka w Rotterdamie i ma wiele różnorodnych zainteresowań. 25 kwietnia ukazała się jego autorska płyta "Snów Gięcie". - Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt Rotterdam podjęła się patronatu nad moją solową płytą - zdradza artysta. - Ja natomiast postanowiłem przekazać połowę zysków ze sprzedaży mojej płyty na rzecz fundacji.

Jak mówi gość audycji, na płycie znajduje się 11 utworów o zróżnicowanej stylistyce i zróżnicowanej tematyce. - W swoich utworach zaglądam w bardzo głębokie obszary samego siebie. Jednak w niektórych kawałkach patrzę jakby z kosmicznego punktu widzenia i tego, że my jako jednostki jesteśmy połączeni ze wszechświatem i sobą wzajemnie - opowiada Emil. - Filozofia ta jest bliska Paprodziadowi, którego udało się zaprosić do utworu "Raj". Jestem z tego bardzo zadowolony i myślę, że dzięki niemu ten utwór wszedł na inny poziom. Paprodziad także dodał swoją zwrotkę do utworu.

Artysta podkreśla, że piosenka "Love song", która znalazła się na składance "Będzie Głośno! Vol. 4", to tak naprawdę protest song. Jego przekaz staje się jeszcze bardziej zrozumiały w połączeniu z klipem. - Teledysk był kręcony w trudnym czasie pandemicznym oraz protestów i pokazuje moją wizję świata - dodaje gość Czwórki.


Źr. Youtube/Emil Szwajk - Love Song


Posłuchaj
11:33 Czwórka/Sobotologia - Emil Szwajk 30.04.2022.mp3 Emil Szwajk o utworze "Love song, który znalazł się na składance "Będzie Głośno! Vol. 4" i swojej płycie (Sobotologia/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Gość: Emil Szwajk (kompozytor, producent, multiinstrumentalista)

Data emisji: 30.04.2022

Godzina emisji: 09.31


Czytaj także

Wrona. Pod jej muzyką kryje się Batman i inne zajawki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 14:03
Wrona czyli Weronika Jasiówka to laureatka ostatniej odsłony naszego konkursu "Wydaj płytę z będzie głośno". Jej płyta "Sen o smaku lukrecji" jest już na rynku. Dziś muzyka zajmuje artystce większość czasu, ale pod nią kryją się też inne zajawki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meek, Oh Why? o klipie "Nocne niebo". "Burza emocji i sprawy ostateczne"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 11:53
Meek, oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki zasłynął kilka lat temu krążkiem "Zachód", teraz powrócił z płytą "Offline", a promuje ją singiel "Nocne niebo". Teledysk do tego numeru pokazuje ostatnie chwile ludzi, którzy czekają na koniec świata. 
rozwiń zwiń