Arkady Paweł Fiedler i jego podróże... w puszce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:10
Wnuk reportażysty, przyrodnika i podróżnika jeździ po świecie fiatem 126p. - Tak jak silnik musi się dotrzeć w aucie, tak i człowiek musi się dotrzeć w "maluchu". Podsufitkę podpieram kijem i jestem gotowy do drogi - śmieje się Arkady Paweł Fiedler.
Audio
  • Arkadiusz Paweł Fiedler opowiada o tym, co zawdzięcza dziadkowi i tłumaczy dlaczego ogląda świat z poziomu kierowcy fiata 126p (Pasjonauci/Czwórka)
2 lata temu Arkady Paweł Fiedler wyruszył fiatem 126p z Puszczykowa na wyprawę do Afryki, teraz postanowił zdobyć Azję
2 lata temu Arkady Paweł Fiedler wyruszył fiatem 126p z Puszczykowa na wyprawę do Afryki, teraz postanowił zdobyć AzjęFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W ten sposób gość Czwórki przejechał Afrykę, a teraz szykuje się do kolejnej wyprawy - do Azji. - Podróż będzie zupełnie spontaniczna i nie reżyserowana, choć będziemy dokumentować ją na filmie - opowiada gość Czwórki. - Mam wytyczoną drogę, którą chcę przejechać, ale scenariusz wyprawy napisze sama ekspedycja, zwłaszcza że zamierzam przejechać drogą Pamir Highway, o której krążą legendy - dodaje i tłumaczy dlaczego.

O tym jak "maluch" łamie bariery między ludźmi, na czym polega rehabilitacja "zielonej bestii" i co jeszcze łączy Arkady Pawła Fiedlera z jego dziadkiem? Dowiesz się tego, słuchając nagrania.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Arkady Paweł Fiedler (podróżnik)

Data audycji: 25.06.2016

Godzina audycji: 17.00

kul/mc


Czytaj także

Przemek Kossakowski: inicjacja życia jeszcze przede mną

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 11:30
- W życiu mierzę się z nowymi sytuacjami i nowymi miejscami, ale podróżnikiem nie jestem. Ten na ogół wie, dokąd zmierza. W przeciwieństwie do mnie - mówi Przemek Kossakowski - pracownik "wybitnie dorywczy" i gwiazda telewizji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjątkowa trasa na lato? Odwiedź Pomorze i Opolszczyznę!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:16
Cztery niesamowite miejsca - Malbork, Frombork, Kluczbork i Lębork. Na pierwszy rzut oka nic nie łączy tych miast, ale czy na pewno?
rozwiń zwiń