Islandia otwarty kraj szczęśliwych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 15:26
Mimo 9 zimnych miesięcy Islandczycy należą do najszczęśliwszych ludzi na świcie. Niektórzy z nich twierdzą, że ten pochmurny czas jest idealny by zaszyć się w piwnicy i robić muzykę.
Audio
  • Ania Kasperek i Magda Jensen opowiadają o muzyce i kulturze Islandii (Pasjonauci/Czwórka)
Widok jednego z islandzkich miast (zdj. ilustracyjne)
Widok jednego z islandzkich miast (zdj. ilustracyjne)Foto: pexels/domena publiczna

- Islandia to miejsce naszych artystycznych i zawodowych poszukiwań - mówią Ania Kasperek i Magda Jensen, współorganizatorki New Neighborhoods Festival w Reykjaviku i Warszawie. - Islandia jest bardzo bliska naszym sercom z wielu powodów: podoba nam się muzyka, fascynuje nas kultura, lubimy z nimi pracować, jesteśmy też zainspirowane ich modelem biznesowym - wyjaśniają. 

Goście Czwórki systematycznie budują most między Polską a Islandią. Wykorzystują to, że Polacy na Islandii są największą mniejszością. Ania Kasperek i Magda Jensen zdecydowały się zaprezentować na islandzkiej scenie artystów polskich, a islandzkich przywieźć do Warszawy. W Czwórce zdradzają, co my, Polacy mamy wspólnego z Islandczykami i jak należy się zachować spotykając Bjork na lotnisku.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Ania Kasperek i Magda Jensen

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Data audycji: 10.08.2016

Godzina audycji: 11.08

pj/gs

Czytaj także

Muzyczna podróż przez zimne góry Islandii

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 13:00
W "Muzycznym Biurze Podróży" wybraliśmy się tym razem do Islandii, by posłuchać tamtejszego folkloru, ale także najnowszych hitów, które rządzą na listach przebojów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykła podróż na Islandię. Jak wędrując - pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 20:13
Łukasz Smogorowski odbył ekstremalną jednoosobową podróż na Islandię. Przez 10 dni maszerował po śnieżnych pustkowiach wyspy zdany na siebie i łaskę pogody i krajobrazu.
rozwiń zwiń