Janek Leśniak podpowiada Polakom, jak... szyć

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:00
- Jestem nie tylko projektantem mody, ale też człowiekiem, który chciałby nauczyć Polaków, jak szyć, żeby upięknić sobie życie - mówi Janek Leśniak. 
Audio
  • O krawieckiej pasji Janka Leśniaka (Pasjonauci/Czwórka)
Janek Leśniak i Beata Kwiatkowska
Janek Leśniak i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka

Janek Leśniak Moja garderoba mieści się na dwóch półkach w szafie. Ale wszystkie ubrania mają swoją historię i powstały w jakimś celu

W książkach, filmikach na YouTubie, na blogu zdradza krawiecki "know-how", bo jak przyznaje, lubi dzielić się z innymi tym, co go naprawdę kręci. - Każdy może nauczyć się szyć. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Jedni mają do tego dryg, inni muszą się trochę bardziej postarać, ale nie spotkałem jeszcze osoby, która by sobie z tym nie poradziła - przyznaje projektant.  

Janek Leśniak zachęca też do eksperymentowania. -  Najwięcej radości sprawia mi zabawa kolorami. Choć nie zawsze muszą być one jaskrawe - wyjaśnia gość Czwórki i tłumaczy, po co mu są "ubrania na zły dzień".  


Czytaj także
Mikrofon 1200.jpg
Remek Zawadzki: field recording ocala od zapomnienia

Janek Leśniak opowiada też, co zobaczył w szwalniach w Azji i dlaczego ta podróż zmieniła jego życie. Podpowiada też, co nosić, żeby wyróżnić się z tłumu.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Janek Leśniak (projektant)

Data audycji: 4.11.2017

Godzina audycji: 11.16

kul/kk

Czytaj także

Moda na kreacje sprzed lat. "Zaczyna się powrót do przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 13:04
Gdyby mogła, żyłaby w XVIII wieku. Interesuje się historią mody, haftem historycznym, tkaniną artystyczną, odtwarza suknie z minionych lat i przygotowuje kostiumy. Anna Nurzyńska-Dziemska jest kobietą z przeszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia mody. Jak strój pomaga poznać tajemnice sprzed lat?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 15:10
Dzięki swojej pasji, czyli historii mody, Zuzanna Żubka-Chmielewska odkryła kilka sekretów, m.in. dlaczego na jednym ze zdjęć sprzed lat znalazł się słynny kompozytor i pianista Witold Lutosławski… w sukience.
rozwiń zwiń