X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"ArchiMapy". Field recording w Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 15:40
Popularny dziś field recording to nie wynalazek naszych czasów. W Archiwum Polskiego Radia istnieją dowody na to, że nagrywanie natury w terenie rozpoczęło się... na Podlasiu, w Puszczy Białowieskiej.
Audio
  • Jak wyglądał field recording w Puszczy Białowieskiej w latach 70.? (Pasjonauci/Czwórka)
Termin field recording pochodzi z języka angielskiego i oznacza nagrywanie w terenie szeroko pojętej natury - odgłosów zwierząt, roślin, zjawisk przyrodniczych, wyjątkowych miejsc.
Termin "field recording" pochodzi z języka angielskiego i oznacza nagrywanie w terenie szeroko pojętej natury - odgłosów zwierząt, roślin, zjawisk przyrodniczych, wyjątkowych miejsc.Foto: MX441 Photography/Shutterstock.com

Czytaj także
kobieta milosc wakacje morze 1200.jpg
"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?

W latach 70. Puszcza Białowieska stała się miejscem osobliwego safari, na które przyjeżdżali turyści z całego świata. Zamiast strzelbami, trofea zdobywali aparatami fotograficznymi i rejestratorami dźwięku. - Grupa Anglików zażyczyła sobie łosia w okresie rui. Jesienią, po południu i pod słońce - opowiadał jeden z bohaterów reportażu odnalezionego w Archiwum Polskiego Radia. Po co zagranicznym turystom były głosy polskich zwierząt? O tym w materiale Mateusza Gołębiewskiego.   

***

W archiwach Polskiego Radia ukryte są niesamowite historie. Dzięki nagraniom stworzyliśmy dźwiękową mapę popularnych kurortów.  Sprawdzimy, czy nadal funkcjonują. Przeniesiemy się w czasie i zajrzymy do dawnych ośrodków wypoczynkowych i na najpiękniejsze dzikie plaże. Pośpiewamy przy ognisku, odwiedzimy Juratę i Hel, wyruszymy na spacer po bieszczadzkich szlakach. Opowiemy o koloniach, pracy kaowca, starych kinach i miejskich rozrywkach. W każdą sobotę, w audycji "Pasjonauci" po godz. 11.45.

mat. prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak