Pierwsza zasada pisarza: Myśl!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 15:04
- Książki chrześcijańskie mają ten dodatkowy bonus, że nie zostawiają człowieka w chaosie, który być może bywa zabawny i artystyczny, ale nie daje odpowiedzi na pytania - mówi Małgorzata Nawrocka, pisarka.
Audio
  • Pisarka, Małgorzata Nawrocka podpowiada jak zostać dobrym pisarzem i opowiada o sile książek chrześcijańskich (W dobrych zawodach/Czwórka)
Pierwsza zasada pisarza: Myśl
Foto: Luis de Bethencourt/Flickr, lic. CC BY 2.0

W Warszawie trwają 22. Targi Wydawców Katolickich, codziennie można na nich spotkać znakomitą pisarkę Małgorzatę Nawrocką, która znalazła chwilę, by w Czwórce opowiedzieć o tym, jak zacząć pisać dobre książki.

- By być dobrym pisarzem, trzeba być świetnym filozofem - mówi gość Czwórki. - Mam taką teorię, że żeby coś napisać trzeba najpierw przez 3 dni mądrze myśleć, by potem przez 3 minuty coś mądrze napisać lub powiedzieć.

Pisarka opowiada o początku swojej kariery, nieodłącznie związanym z narodzinami jej córki, o pracy nad własnym talentem, o filozofii i uporządkowanym systemie wartości. Odpowiada też na pytania o to skąd brać tematy na książkę i co robić z młodym talentem.

***

Tytuł audycji: W dobrych zawodach

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Małgorzata Nawrocka (pisarka)

Data emisji: 09.04.2016

Godzina emisji: 7.00

pj/tj