Polskie Radio
Section05
Agnieszka Kozłowska-Łysko

Wielkanoc w Jedynce. Muzyka, audycje i transmisje nabożeństw

Program 1 Polskiego Radia na Święta Wielkanocne przygotował dla słuchaczy ciekawą ofertę. Na antenie radiowej Jedynki pojawiły się m.in. audycje specjalne oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. To wszystko w ciekawej oprawie świątecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Roman Czejarek Daniel Wydrych Grzegorz Osiecki Joanna Ficińska Artur Wolski Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Monika Chrobak Sława Bieńczycka Kamil Wicik Katarzyna Kobylecka Przemysław Goławski Aleksandra Tykarska Małgorzata Bartas-Witan Agnieszka Kozłowska-Łysko Patryk Michalski Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Janusz Kukuła Zbigniew Krajewski Wojciech Urban

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. O. Jacek Szymczak: jesteśmy powołani do życia w zmartwychwstaniu

- Jesteśmy tymi, którzy cały czas muszą sobie przypominać, że nasze ciała są świątynią Boga. Nasza cielesność nie jest czymś, co można odstawić, jest przeżywana jako pełnia życia, rozwijamy się jako dusza i ciało - mówił w Polskim Radiu 24 o. Jacek Szymczak, dominikanin.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia Polskie Radio 24 Agnieszka Kozłowska-Łysko chrześcijaństwo

Boże Ciało na świecie. Reportaż Agnieszki Kozłowskiej-Łysko

Kościół przeżywa dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Ulicami polskich miast i wiosek przejdą procesje z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Jak wyglądają obchody tego święta w innych krajach?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało Kościół katolicki chrześcijaństwo wiara religia społeczeństwo katolicyzm Agnieszka Kozłowska-Łysko

Trzej Królowie, przybywajcie. Prawdziwa historia mędrców ze Wschodu

Trzej Królowie przybyli, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi - to fakt czy tylko przekaz biblijny? Jedyna wzmianka o tym wydarzeniu jest w Ewangelii św. Mateusza. Co mówią o tym naukowcy? W uroczystość Objawienia Pańskiego opowiemy o wędrówce trzech tajemniczych mędrców do groty betlejemskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli Kościół chrześcijaństwo tradycja Agnieszka Kozłowska-Łysko Grzegorz Górny POLSKA społeczeństwo religia

"Sakrament pokuty musi rosnąć wraz z nami". O. Śliwiński w PR24 o dobrej spowiedzi

- Inaczej spowiada się dziecko, inaczej młodzieniec, inaczej żona, a jeszcze inaczej człowiek w podeszłym wieku, to oczywiste. Jeśli nie ma rozwoju, następuje regres i spowiedź zaczyna być traktowana jako formalny obowiązek. Trudno wtedy przeżyć to jako spotkanie z żywym, działającym Bogiem - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Jordan Śliwiński, kapucyn, współtwórca Szkoły dla spowiedników. 
Zobacz więcej na temat:  katolicyzm chrześcijaństwo Agnieszka Kozłowska-Łysko Wielkanoc

Historyk A. Lechowski: wyparliśmy śmierć z naszego życia

- Kredyty możemy zaciągać na 50 lat, jakby nigdy nic nie miało nam się stać. Diety-cud, żebyśmy byli coraz młodsi i zdrowsi. Półki w sklepach z kosmetykami są przeciążone. Posmaruj się tym, a znikną ci zmarszczki. Posmaruj się tamtym, a odbuduje ci się rzepka w kolanie - mówił w PR24 historyk Andrzej Lechowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych śmierć Agnieszka Kozłowska-Łysko Polskie Radio 24