Karolina Winkowska: kitesurfing to pasja na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:30
Podwójna mistrzyni świata i mistrzyni Polski w freestyle kitesurfingu Karolina Winkowska mówi o sobie, że pływanie jest jej pasją od zawsze i na zawsze.
Audio
  • Karolina Winkowska, mistrzyni świata w kitesurfingu opowiada o treningach, pływaniu i planach zawodowych (Czwórka/Co was kręci)
Mistrzyni kitesurfingu w konkurencji freestyle Karolina Winkowska z dumą prezentuje zdobytą statuetkę pucharu świata
Mistrzyni kitesurfingu w konkurencji freestyle Karolina Winkowska z dumą prezentuje zdobytą statuetkę pucharu świataFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W ciągu ostatniego roku Winkowska przejechała pół świata: od Panamy, przez Maroko, Chiny, Egipt, Francję, Niemcy aż po Hiszpanię. - Dziś mogę już spokojnie odpoczywać, ale wcześniej w każdym z tych miejsc przebywałam po kilka dni. Byłam wykończona - wspominała w rozmowie z Hanną Dołęgowską.

Jednym z najbardziej pozytywnych elementów trenowania kitesurfingu jest zdaniem Winkowskiej fakt, że wśród zawodników nie ma wrogości, a rywalizacja jest zdrowa. - Trenujemy razem, ludzie różnych płci i narodowości. Nie zamykamy się w salach, ale pływamy w pięknych okolicznościach przyrody - mówi gość Czwórki.

 

Młoda, utytułowana sportsmenka opowiedziała w Czwórce o swoim życiu prywatnym i o życiu na wodzie. Zdradziła też, ile trwa występ kitesurfera i jak wygląda przygotowanie do zawodów. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Karoliną Winkowską.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzenie: Hanna Dołęgowska

Gość: Karolina Winkowska, mistrzyni świata w kitesurfingu

Data emisji: 16.11.2014

Godzina emisji: 16.00

(kd/jp)

Czytaj także

Kobiety w triathlonie. "Nigdy nie żałuję wylanych łez i potu"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 17:00
- Jako sportsmenki jesteśmy bardzo, bardzo zawzięte. Nierzadko nawet bardziej niż mężczyźni - mówią Anna Dąbrowska i Joanna Skutkiewicz, triathlonistki.
rozwiń zwiń