Kobiety w triathlonie. "Nigdy nie żałuję wylanych łez i potu"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 17:00
- Jako sportsmenki jesteśmy bardzo, bardzo zawzięte. Nierzadko nawet bardziej niż mężczyźni - mówią Anna Dąbrowska i Joanna Skutkiewicz, triathlonistki.
Audio
  • Kobiety w triathlonie - jak trenują i co je motywuje, by rywalizować na równi z mężczyznami? Rozmowa z Anną Dąbrowską i Joanną Skutkiewicz (Czwórka/4. bieg)
Kobiety-triathlonistki przyznają, że upór i samozaparcie to droga do sukcesu w ekstremalnym sporcie
Kobiety-triathlonistki przyznają, że upór i samozaparcie to droga do sukcesu w ekstremalnym sporcieFoto: Glow Images/East News

Jak przyznają triathlonistki i dziennikarki Anna Dąbrowska i Joanna Skutkiewicz w polskim triathlonie kobiet jest niewiele. - Na listach startowych  tylko ok. 5 proc. Ta liczba rośnie, na co wpływ ma zapewne panująca moda na zdrowy tryb życia - mówi Dąbrowska.

Okazuje się, że kobiety często wstydzą się uprawiania sportów wytrzymałościowych. Niesłusznie! - Chcemy żyć szybciej, mocniej, dłużej, dokładnie tak samo jak mężczyźni. Dlatego, jeśli już zaczniemy biegać, bardzo rzadko rezygnujemy, jesteśmy zawzięte dużo bardziej niż mężczyźni - dodaje Skutkiewicz.

Jaki plan treningu ustalają sobie polskie triathlonistki? Czy uprawianie triathlonu jest celem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, czy frajdą samą w sobie? Zapraszamy do wysłuchania nagrań rozmów ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzenie: Piotr Galus

Gość: Anna Dąbrowska i Joanna Skutkiewicz, triathlonistki, dziennikarski magazynu "Bieganie"
Data emisji:
15.11.2014

Godzina emisji: 16.00

(kd, jp)

Czytaj także

"PlenAir" w Częstochowie. Rozegrano turniej o Puchar Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 15:49
Tym razem dziennikarze Czwórki opanowali Częstochowę! Tam zorganizowali m.in. turniej szkół artystycznych w koszykówce, w którym udział wzięły nie tylko dzieci, ale także dorośli. Posłuchaj, co się działo!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kalistenika. Ćwiczenia, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:58
Kalistenika to trening fizyczny, polegający na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak "pompki", "mostki" czy "brzuszki". O tym, jak optymalnie trenować w ten sposób, w sobotnie popołudnie opowie propagator kalisteniki Szymon Żarczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Runmageddon - liczy się stan głowy, a nie mięśni

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 18:00
Bieganie po asfalcie jest nudne, a tobie się marzą ekstremalne przeżycia? Wystartuj w Runmageddonie!
rozwiń zwiń