Stefan Czerniecki na tropie Duida

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 11:45
- Ze wszystkich stron słyszałem, że za cel podróży obrałem sobie najgorszy rejon na świecie - opowiada Stefan Czerniecki. - Kiedy zdałem sobie sprawę, że jadę do miejsca, gdzie jest niebezpiecznie i nieprzyjemnie od razu chciałem oddać bilet.
Audio
  • Stefan Czerniecki opowiada o przyjaźni z Indianami i o wspólnym czekaniu na Duida (Czwórka/Co Was Kręci)
Indianie nauczyli Stefana Czernieckiego jak jak czekać na Duida. A on to opisał w swojej najnowszej książce
Indianie nauczyli Stefana Czernieckiego jak jak czekać na Duida. A on to opisał w swojej najnowszej książceFoto: Depositphotos

Na szczęście podróżnik nie zrezygnował z wyjazdu, a to, co przeżył, opisał w książce "Czekając na Duida - śladem szeptu amazońskiego potoku". - To opowieść o terenach zakazanych - mówi podróżnik. - O dziewiczej Amazonii, o Indianach i o reżimie wojskowym Hugo Cháveza.

Okładka
Okładka książki

Czernieckiemu udało się m. in. wpłynąć na tereny, na które od czasu objęcia władzy przez Cháveza obowiązywał restrykcyjny zakaz wstępu oraz odbyć podróż po dżungli. - W tej wyprawie miałem przewodnika, bo biały człowiek nie może wejść do dżungli sam - wspomina gość Czwórki. - Czyha tam na niego wiele niebezpieczeństw. Na przykład roślina z wielkimi liśćmi, która przypomina naszą pokrzywę. Kontakt z nią powoduje jednak zapalenie opon mózgowych.

Swoją podróż Stefan Czernecki zrealizował dzięki wygranej w pierwszej edycji "Miej odwagę!" Memoriału Piotra Morawskiego. Zgłoszenia pomysłowych i dobrze zaplanowanych wypraw do piątej edycji można nadsyłać do 31 stycznia 2015 r.

 

 

***

Tytuł audycji: Co Was Kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Stefan Czerniecki (podróżnik)

Data emisji: 28.12.2014

Godzina emisji: 16.00

(kul, pg)

Czytaj także

Karolina Winkowska: kitesurfing to pasja na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:30
Podwójna mistrzyni świata i mistrzyni Polski w freestyle kitesurfingu Karolina Winkowska mówi o sobie, że pływanie jest jej pasją od zawsze i na zawsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chodzenie po linie - ekstremalna alternatywa dla "hardcore'owców"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 08:00
Dla znudzonych codziennym bieganiem, jeżdżeniem na rowerze i uprawianiem fitnessu jest alternatywa. To slackline, czyli chodzenie po linie.
rozwiń zwiń