Maciej Dreszer. Nastoletni mistrz wyścigów samochodowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:08
Maciej Dreszer ma dopiero 19 lat i w tym roku zrobił maturę. Jest jednym z najlepszych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia - Kocham samochody, a im częściej się ścigam, tym głód ścigania jest większy - opowiadał w Czwórce.
Audio
  • Maciej Dreszer opowiada o samochodowych rajdach "od kuchni" i zdradza swoje plany zawodowe (Co was kręci/Czwórka)
Maciej Dreszer ma na koncie sporo sportowych osiągnięć. O swoich planach startowych opowiedział w Czwórce
Maciej Dreszer ma na koncie sporo sportowych osiągnięć. O swoich planach startowych opowiedział w CzwórceFoto: PAP/Jacek Turczyk

Karierę zaczynał w wieku 16 lat. Już w dniu urodzin na torze w Poznaniu zdał egzamin na licencję kierowcy wyścigowego. - Strasznie się niecierpliwiłem, chciałem już zacząć walczyć o podium w największych zawodach - wspominał w Czwórce.

Dziś Dreszer, 19-latek, jest już prawdziwym kierowcą wyścigowym m.in. najmłodszym, który wygrał wyścig na legendarnym niemieckim torze Nürburgring, uznawanym za jeden z najniebezpieczniejszych na świecie. Przed tymi zawodami miałem problemy, bo do 18. roku życia w ogóle nie chciano mnie wpuścić na tor. Do wyścigu przygotowywałem się więc, trenując na symulatorach komputerowych - mówił Dreszer.

W Czwórce sportowiec wspominał także swoje dzieciństwo, nieocenioną pomoc rodziców w treningach, ciężką drogę do wymarzonych rajdów samochodowych i tłumaczył, jak wygląda jego technika jazdy i co dzieje się, gdy zawodnik ulega wypadkowi. Zdradził także, czym zajmuje się poza torem wyścigowym i opowiedział o swoich planach na kolejne zawody.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Maciej Dreszer

Data emisji: 19.07.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/ei

Czytaj także

Wrak Race Silesia - wyścig zdezelowanych aut

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 16:00
Auto z biurkiem zamiast spoilera, samochód przerobiony na karawan i polonez służący jako karetka pogotowia - to tylko niektóre z osobliwych pojazdów startujących w pierwszym i zarazem ostatnim wyścigu w swoim "życiu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym żyje namłodsza kobieta-kapitan w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 14:32
- Jako dziecko miałam w życiu trzy marzenia: zobaczyć ocean, wieloryba i górę lodową. Dzięki żeglarstwu spełniłam wszystkie - mówi Magdalena Makowska, najmłodsza kobieta-kapitan w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paralotnią przez Alpy - ekstremalne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 11:00
Wystartował Red Bull X-Alps, najtrudniejszy rajd przygodowy świata. Jego trasa liczy ponad 1000 km, a uczestnicy pokonują najwyższe góry w Europie na paralotniach i własnych nogach.
rozwiń zwiń