Wrak Race Silesia - wyścig zdezelowanych aut

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 16:00
Auto z biurkiem zamiast spoilera, samochód przerobiony na karawan i polonez służący jako karetka pogotowia - to tylko niektóre z osobliwych pojazdów startujących w pierwszym i zarazem ostatnim wyścigu w swoim "życiu".
Audio
  • Wrak Race Silesia - wyścig aut o wartości poniżej tysiąca złotych (Czwórka/POT - Program Ociekający Testosteronem)
Wrak Race Silesia to wyścig, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa
Wrak Race Silesia to wyścig, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawaFoto: Materiały prasowe

Aby wystartować w zawodach, które odbędą się w lipcu w Katowicach, wystarczy mieć atestowany, porządny kask i samochód o wartości poniżej tysiąca złotych.

- Wartość aut jest szacowana na oko, nie zatrudniamy rzeczoznawcy. Jeśli ktoś przyjeżdża samochodem, który wygląda na stosunkowo drogi, zawsze mówimy, że możemy go trochę poprawić siekierą - śmieje się Marcin Klukowski - pomysłodawca i organizator wyścigów.

Przyznaje też, że wiele osób kupuje stare samochody specjalnie po to, by wziąć udział w zawodach - na kilka tygodni przed startem z pobliskiego komisu znikają najbardziej zniszczone auta. Zdradza także, ile aut w ogóle nie dojeżdża do mety i co dzieje się z maszynami po zakończeniu wyścigu.

***

Tytuł audycji: POT

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Marcin Klukowski (pomysłodawca i organizator wyścigu Wrak Race Silesia)

Data emisji: 21.06.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/mk

Czytaj także

Maciej Steinhof: rajdy samochodowe to drogi, ale efektowny sport

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 08:00
Maciej Steinhof karierę sportową rozpoczął w 2000 roku w kartingu. Pierwszym sukcesem był awans do finału gokartowych zawodów na lodzie Red Bulla w Warszawie. – To była świetna inicjatywa – wspomina gość "Co was kręci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybcy i wściekli - mistrzowie driftu i tuningu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 15:30
W piątkowy wieczór w Czwórce pojawią się ludzie, których pasją są samochody oraz ich modyfikacja, a także mistrz driftingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Podkalicka - baletnica za kierownicą

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 16:40
Miała zostać primabaleriną, ale ostatecznie wybrała znacznie bardziej niebezpieczne zajęcie. Klaudia Podkalicka jest kierowcą rajdowym i doskonale odnajduje się w tym zdominowanym przez mężczyzn świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shell Eco-marathon: Polacy w wyścigu ekopojazdów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 10:00
Tysiąc kilometrów na jednym litrze benzyny? To możliwe! Ekipy z polskich uczelni przygotowują się do zawodów Shell Eco-marathon, które odbędą się w Holandii.
rozwiń zwiń