Windsurfung. Polacy mają się czym pochwalić!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:00
W Hiszpanii odbyły się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w windsurfingu. 23-letni Maciej Rutkowski z Ustki zakończył rywalizację na bardzo dobrym 11. miejscu w klasyfikacji końcowej.
Audio
  • O windsurfingu opowiada Maciej Rutkowski (Co was kręci/Czwórka)
Windsurferzdj. ilustracyjne
Windsurfer/zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Counselling

Oprócz Rutkowskiego w tym wyścigu zobaczyć mogliśmy także Michała Aftowicza, debiutanta, który jednak zawody ukończył na 41. miejscu. - W Polsce nareszcie będę miał z kim trenować - mówił w rozmowie z Czwórką. Podkreślał, że już samo startowanie w zawodach Pucharu Świata "winduje" zawodników na "wyższy poziom". - Nastawienie, że trenuje się do tej rangi wyścigu daje to, że trening staje się cięższy - mówił sportowiec.

Opowiadał o kulisach profesjonalnego uprawiania tego sportu i zapraszał na windsurfingowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się już w lipcu.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Maciej Rutkowski (windsurfer)

Data emisji: 19.06.2016

Godzina emisji: 11.00

kd

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski mistrz świata: slalom w windsurfingu to Formuła 1 na wodzie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:58
W tym sporcie, poza "trzymaniem się trasy" obowiązuje niewiele reguł. Bywa więc niebezpiecznie, ale także brutalnie. - Trzeba mieć siłę zapaśnika, ale równowagę gimnastyka - mówi Maciej Rutkowski, mistrz świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windsurfing slalom. "Liczy się szybkość i kalkulacja"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:50
Maciej Rutkowski - trzeci zawodnik zeszłorocznego Pucharu Europy i były Młodzieżowy Mistrz Świata - opowiada na czym polegają slalom po falach i życie na walizce.
rozwiń zwiń