Tomek Habdas. Człowiek, którego kręcą góry

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 14:29
- Korona Ziemi to cel, który sobie założyłem dwa lata temu, schodząc z najwyższego szczytu Kaukazu, z Elbrusa - zdradza gość Czwórki. - Bez pośpiechu, na spokojnie, ale Koronę Ziemi warto zrobić - dodaje. 
Audio
  • Tomek Habdas opowiada o swoim górskim marzeniu (Co Was kręci?/Czwórka)
Tomek Habdas w Czwórce
Tomek Habdas w CzwórceFoto: Mateusz Fusiarz/Czwórka

Tomek Habdas zdobył już Mont Blanc, Elbrus i kilka innych wysokich gór. Obecnie przygotowuje się do tego, by na początku 2019 roku zdobyć Dach Afryki, czyli Kilimandżaro.

- Projekt Korona Ziemi bardzo dużo kosztuje, to się mierzy w setkach tysięcy dolarów. Mamy 7 kontynentów, ale szczytów jest 9 - opowiada w Czwórce. - Przygotować się można, jest na to dużo czasu, ale trzeba mieć na to dużo pieniędzy. M.in. by zbierać fundusze powstał mój blog "W szczytowej formie". Dodatkowo jest to platforma do spotykania nowych ludzi, dzielenia się pasją i miłością do gór - dodaje. 

Połowa szczytów Korony Ziemi nie jest bardzo droga. Czwórkowy gość podkreśla, że problemy finansowe pojawiają się przy planach zdobycia szczytów Antarktydy, Azji i Australii. W Czwórce zdradza, że w czasie zbiórki funduszy na swoje marzenie nie ma zamiaru się nudzić. Zaangażowany jest w akcję charytatywną, planuje zrobić Główny Szlak Beskidzki, nieobce są mu akcje dla dzieci. O tym wszystkim opowiadał w "Co Was kręci?". 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Gość: Tomasz Habdas

Data emisji: 30.09.2018

Godzina emisji: 11.24

pj/kd

Czytaj także

Dominika Orlik: zamiast o lalkach marzyłam o starcie w rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:00
Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro. Niesamowity teren Kopalni PGE i wytyczona tam specjalna trasa to prawdziwy raj dla miłośników "brudnego sportu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tuła i Czaplicki - "golden couple" w kajakowym fresstyle'u

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 13:00
Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki mistrzowskie tytuły mają od niedawna. - Ciężko pracujemy na sukces - zdradzają w Czwórce. 
rozwiń zwiń