X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiteboarding. Zawrotne prędkości, niezwykłe kolory, dobra zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 16:12
W tym sporcie rozwija się zawrotne prędkości - nawet 40 węzłów na godzinę, czyli 70 km/h. - To najszybsza klasa żeglarska w tym momencie. Formuła kite, w której się ścigamy jest najmłodszą, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w tej chwili - mówił Tomasz Janiak.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Janiakiem (Co Was kręci/Czwórka)
Kitesurfer Błażej Ożóg
Kitesurfer Błażej OżógFoto: archiwum PZŻ

- Jesteśmy kolorowi, szybcy, ale i mobilni, bo cały sprzęt, na którym pływamy jesteśmy w stanie spakować do małego quivera i podróżować z nim po świecie - mówił gość Czwórki. Jak podkreślał, przyjemność z kiteboardingu, niezależnie od tego, czy to ściganie, czy freestyle jest niesamowita. - Wiele osób o tym marzy, bo to przenosi cię w inny wymiar. Jesteśmy na wodzie, w powietrzu, a czasami nawet pod wodą - w trzech wymiarach - mówił.  

Polski Związek Żeglarski kończy właśnie nabór do programu #kiteracing2024, którego celem jest zwrócenie uwagi na tę nową żeglarską konkurencję olimpijską oraz zwiększenie liczby zawodników ścigających się w formule kite. Spośród najlepszych zgłoszonych do PZŻ-u osób zostaną stworzone teamy reprezentujące Polskę na arenach międzynarodowych. - Żeglarstwo kreuje ludzi, którzy muszą potrafić odnaleźć się na bardzo wielu płaszczyznach. To duża wartość dodana tego sportu - mówił gość Czwórki. - My ścigamy się w formatach żeglarskich, duchem jesteśmy cały czas surferami.

O programie #kiteracing2024, ale także m.in. o tym, na jakim sprzęcie uprawia się tę dyscyplinę sportu i o planach na zwycięstwa w międzynarodowych zawodach - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o polskich zawodnikach i ich osiągnięciach.

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji "Co Was kręci", 14.07.2019 >>>, w której mowa m.in. o odbywających się na początku lipca zawodach w Jastarni. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tomasz Janiak (trener kadry narodowej w kiteracingu)

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 11.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Winkowska: boję się bezczynności

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:52
- Kontuzja barku wycofała mnie trochę ze startów, ale za to pozwoliła zająć się organizowaniem zawodów i imprez sportowych - mówi Karolina Winkowska, jedna z najlepszych na świecie kitesurferek.
rozwiń zwiń