Kiteboarding. Zawrotne prędkości, niezwykłe kolory, dobra zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 16:12
W tym sporcie rozwija się zawrotne prędkości - nawet 40 węzłów na godzinę, czyli 70 km/h. - To najszybsza klasa żeglarska w tym momencie. Formuła kite, w której się ścigamy jest najmłodszą, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w tej chwili - mówił Tomasz Janiak.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Janiakiem (Co Was kręci/Czwórka)
Kitesurfer Błażej Ożóg
Kitesurfer Błażej OżógFoto: archiwum PZŻ

- Jesteśmy kolorowi, szybcy, ale i mobilni, bo cały sprzęt, na którym pływamy jesteśmy w stanie spakować do małego quivera i podróżować z nim po świecie - mówił gość Czwórki. Jak podkreślał, przyjemność z kiteboardingu, niezależnie od tego, czy to ściganie, czy freestyle jest niesamowita. - Wiele osób o tym marzy, bo to przenosi cię w inny wymiar. Jesteśmy na wodzie, w powietrzu, a czasami nawet pod wodą - w trzech wymiarach - mówił.  

Polski Związek Żeglarski kończy właśnie nabór do programu #kiteracing2024, którego celem jest zwrócenie uwagi na tę nową żeglarską konkurencję olimpijską oraz zwiększenie liczby zawodników ścigających się w formule kite. Spośród najlepszych zgłoszonych do PZŻ-u osób zostaną stworzone teamy reprezentujące Polskę na arenach międzynarodowych. - Żeglarstwo kreuje ludzi, którzy muszą potrafić odnaleźć się na bardzo wielu płaszczyznach. To duża wartość dodana tego sportu - mówił gość Czwórki. - My ścigamy się w formatach żeglarskich, duchem jesteśmy cały czas surferami.

O programie #kiteracing2024, ale także m.in. o tym, na jakim sprzęcie uprawia się tę dyscyplinę sportu i o planach na zwycięstwa w międzynarodowych zawodach - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o polskich zawodnikach i ich osiągnięciach.

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji "Co Was kręci", 14.07.2019 >>>, w której mowa m.in. o odbywających się na początku lipca zawodach w Jastarni. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tomasz Janiak (trener kadry narodowej w kiteracingu)

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 11.07

kd

Czytaj także

Karolina Winkowska: boję się bezczynności

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:52
- Kontuzja barku wycofała mnie trochę ze startów, ale za to pozwoliła zająć się organizowaniem zawodów i imprez sportowych - mówi Karolina Winkowska, jedna z najlepszych na świecie kitesurferek.
rozwiń zwiń