Kacper Wróblewski. Sukces w klasyfikacji generalnej i apetyt na więcej

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 14:10
Tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Kacper Wróblewski zakończył na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. - Jestem zadowolony, bo to był mój pierwszy sezon w samochodzie najwyższej klasy, R5. Myślę, że jak na debiut był to bardzo dobry wynik - podkreśla. 
Audio
  • Kacper Wróblewski opowiada o swoich sukcesach i planach na najbliższy czas w motosporcie (Co Was kręci/Czwórka)
Polska załoga Kacper Wróblewski i Marcin Szeja jadąca samochodem Hyundai i20 R5 na trasie 7 odcinka specjalnego Stare Juchy, 76 Rajdu Polski.
Polska załoga Kacper Wróblewski i Marcin Szeja jadąca samochodem Hyundai i20 R5 na trasie 7 odcinka specjalnego Stare Juchy, 76 Rajdu Polski.Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Kacper w tym sezonie dołączył do ekipy Orlen Team, ale swoją przygodę z motosportem rozpoczął już w wieku 16 lat. - Moja kariera zaczęła się bardzo wcześnie, ale później trochę zwolniła, przez kwestie finansowe - zdradza rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Powoli wracam. W zeszłym roku zaliczyłem pierwszy pełny sezon w Mistrzostwach Polski i od razu zdobyłem tytuł mistrza Polski w klasyfikacji 2 WD, czyli aut napędzanych na jedną oś. A w tym sezonie wielki krok do przodu: auta najwyższej klasy - R5 (brakło nam jednego rajdu do pełnego sezonu) - podkreśla. 

Zawodnik Orlen Teamu zaznacza, że po wielu latach ciężkiej pracy pojechał porządny sezon w porządnym aucie. W audycji "Co Was kręci" zdradza jak poradził sobie ze zmianą pilota w trakcie trwania sezonu. Podkreśla znaczenie "swego domowego rajdu" - Rajdu Śląska dla jego kariery. Opowiada o tegorocznej walce o podium na tych zawodach.

A jakie plany ma na przyszły rok? Czy w tym roku zobaczymy jego wyczyny w Rajdzie Barbórka? O tym w rozmowie z audycji "Co Was kręci". 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Kacper Wróblewski (kierowca rajdowy Orlen Team) 

Data emisji: 3.11.2019

Godzina emisji: 11.18

pj

Czytaj także

Wielki transfer w WRC. Mistrz świata Ott Tanak zamienia Toyotę na Hyundaia

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 20:08
Estończyk Ott Tanak, tegoroczny rajdowy mistrz świata, który pierwszy w karierze tytuł wywalczył w samochodzie Toyoty, w 2020 roku będzie kierowcą Hyundaia. Informację podały oba zespoły oraz sam zawodnik.
rozwiń zwiń