Bartek Marszałek w wodnej Formule 1. "To będzie szybki, intensywny sezon"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 14:45
W grudniu ubiegłego roku zakończył się ostatni sezon w Formule 1. H2O. Okazał się świetny dla Bartka Marszałka, który z optymizmem czekał na tegoroczne otwarcie. Z powodu pandemii sportowiec musiał zmienić plany. Wciąż jednak trenuje i przekonuje, że sezon, jeśli się odbędzie, będzie wyczerpujący.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: ANURAKE SINGTO-ON/Shutterstock.com

surfing sporty wodne 1200.jpg
Sporty wodne w dobie izolacji. Jak to się robi?

- Przeniosłem swoje sportowe życie do domu: ćwiczę, składam też silniki, robię bardzo wiele rzeczy - mówił Bartek Marszałek w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem. - I choć brakuje mi wyścigów, mój proces przygotowań do sezonu trwa nieustająco. Ostatnie miesiące to nie był czas zmarnowany, a regularne testy i treningi zaowocują w przyszłości. Zawody na pewno "prędzej czy później" wrócą. Oczywiście mam nadzieję, że "prędzej" - mówił.

Posłuchaj
12:31 2020_06_28-11-16-42_CZWÓRKA_CWK Marszałek.mp3 O swoich przygotowaniach do tegorocznego sezonu opowiada Bartek Marszałek (Co Was kręci/Czwórka) 

Tymek wrotek freesbe 1200.jpg
Tymek Wrotek: freestyle frisbee jest jak aktorstwo

I tłumaczył, gdyby dziś sezon miał się rozpocząć, problemy dotyczyłyby głównie logistyki. - Bo sezon miał wystartować w połowie marca, wszystko było już przygotowane, a sprzęt został wysłany, hotele zarezerwowane - wspominał Bartek Marszałek, który od tamtego czasu do dziś - jak wyliczał - byłby już przynajmniej po dwóch większych startach. - Trzeba było sprowadzić sprzęt z powrotem co nie było łatwe. Udało się dopiero niedawno, więc teraz mam na czym pracować.

Czytaj także:

Jak podkreślał, z tego także powodu tegoroczny sezon - jeśli się rozpocznie - będzie z pewnością inny od pozostałych. - Spodziewam się, że będzie bardziej skumulowany, tempo rozgrywek będzie większe, bo czasu zostało już niewiele - tłumaczył sportowiec. - Dlatego wiem, że teraz w czasie przygotowań wciąż muszę być w pracy i być przygotowanym na każdą ewentualność, mieć przygotowaną strategię - tłumaczył i podkreślał, że pracuje bardzo intensywnie, choć z powodu pandemii, wyłącznie na polskich akwenach. - Nie siedzimy bezczynnie. Prywatnie także daje nam to satysfakcję. Cokolwiek się nie wydarzy, będziemy na to gotowi - mówił sportowiec. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Bartek Marszałek (wodna Formuła 1.)

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 11.08

Czytaj także

MŚ Super Enduro w Krakowie. Emil Juszczak i Paweł Kaim w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 14:45
- Chcę sprawdzić się w klasie prestige. Rok temu startowałem w klasie junior, gdzie finalnie udało mi się zająć drugie miejsce - zapowiadał uczestnik tegorocznych MŚ Super Enduro Emil Juszczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak motosport radzi sobie w czasach kwarantanny?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 10:00
Zapraszamy na rozmowę z Gosią Rdest, mistrzynią motostportu, jedyną Polką startującą w W Series, wyścigowej serii przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. 
rozwiń zwiń