"Zostań w domu" z Czwórką - koncerty, nauka, podcasty

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 10:53
W tym wyjątkowym czasie wszyscy zostajemy w domach. Ze słuchaczami jest też Czwórka, która staje na wysokości zadania i dla swoich słuchaczy przygotowała specjalny program.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Freebird7977

Słuchaj i tańcz w domu

W każdy piątek w audycji "Będzie głośno" zapraszamy na koncerty, które odbyły się w Czwórkowym studiu. 27 marca przypomnieliśmy, jak bujały nas rytmy Mary Spolsky. W świat swoich dźwięków jeszcze 3 kwietnia ponownie zabrała nas Marta Zalewska, zwyciężczyni drugiej odsłony Konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", który pozwolił artystce na dalszy rozwój kariery przez m.in. udział w koncertach Męskiego Grania w 2019 rok. 17 kwietnia zaprezentujemy koncert Funk Da System.


mery spolsky 1200.JPG
Polska muzyka w Czwórce. Słuchaj nas online!

Dodatkowo w każdą sobotę od 18.00 do 19.00 gramy wyłącznie po polsku w audycji "Brzmi dobrze, bo polskie". To wyjątkowa czas spotkania z rodzimymi artystami, z których muzyką nie możemy spotkać się na żywo, na koncertach. 

Kultura we własnym domu

O 7.45 i 17.45 Czwórkowi dziennikarze w "Serwisach kulturalnych" serwują wyszukane wydarzenia kulturalne dostępne online. 

W audycji "Stacja Kultura" codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.05-12.00 polecamy ciekawe książki do przeczytania, filmy i seriale do obejrzenia, w tym polskie w cyklach: "Książka na dziś", "Kino domowe". Wpisując się w akcję #zostanwdomu, autorzy audycji łączą się telefonicznie lub przez Skype z osobowościami świata kultury, którzy opowiadają, co robią w wolnym czasie, a także informują o swoich najbliższych działaniach kulturalnych. 

W weekendy jak zwykle zapraszamy na nasze stałe propozycje: "W to mi graj", "Artystyczny wybieg""Hrapkowidz" czy "Faktofonia"

Naukowo w Czwórce

Siedząc w domu, z Czwórką można poszerzać też swe naukowe horyzonty. Nasza oferta edukacyjna to przede wszystkim codzienna audycja "Stacja Nauka", tuż po 12.00. Najświeższe i najważniejsze odkrycia, wydarzenia, wynalazki, informacje o badaniach ze świata nauki serwujemy w "Ekspresie Naukowym".

W każdy wtorek naukę przybliżają nam Rzecznicy Nauki - młodzi naukowcy, zapaleni pasją do popularyzowania wiedzy. Nie tylko tworzą naukę na co dzień, ale też mówią o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób. Rzecznicy Nauki są zwycięzcami konkursu Popularyzator Nauki 2019.


muzyka FREE 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ - Koncerty Czwórki

W każdą środę popularyzator nauki z Centrum Nauki Kopernik, Mateusz Borkowicz definiuje wszechświat i uczy patrzeć w gwiazdy. Dzięki niemu z łatwością przygotujemy się na całkowite zaćmienie Księżyca, sprawdzimy, jak działa teleskop zwierciadlany i do czego może się nam przydać. W "Stacji Nauka" prezentujemy sukcesach Polaków w konstruowaniu łazików marsjańskich, mówimy o równonocy i zagadkach promieniowania kosmicznego. 


woda wakacje dziewczyna plywanie jezioro 1200.jpg
Temperatura a koronawirus. Czy lato pokona wirusa?

Nie uciekamy też od tego, co dziś niepokoi nas najbardziej. W każdy wtorek i czwartek w "Raporcie" prezentujemy najnowsze doniesienia naukowe na temat koronawirusa, dementujemy mity i plotki, sprawdzamy, co o tym śmiercionośnym wirusie już wiedzą naukowcy na całym świecie.

Podcast to szansa na "podróże"

Słuchacze Czwórki będą też mieli okazję częściej posłuchać na antenie podcastów, do tej pory dostępnych w pełnym wymiarze na platformie Polskiego Radia podcasty.polskieradio.pl.

Długie, nawet 30-minutowe formy, w sposób pogłębiony prezentują fantastyczny świat książek, filmów i gier ("Mechy i miecze"). Serwujemy opowieści o kulturze i niezwykłych realiach życia na Dalekim Wschodzie w podcastach "Ach! Azja!". 

Szeroka jest oferta edukacyjna w dziale: "Technologie 4.0"- to nowe technologie, ekologiczne rozwiązania, aplikacje, trendy, oprogramowanie, robotyka - czyli wszystko, co czyni świat wygodniejszym.

"Strefa Gamingu", którą słuchacze doskonale znają z naszej anteny - to podcast o gamerach i gamerkach, sporcie, rywalizacji, pasji i adrenalinie w grach komputerowych. Aktualne informacje ze świata e-sportu i szeroko rozumianego gamingu.

"Stacja USA" to zaś dźwiękowa podróż po 50 stanach USA: niesamowita przyroda, piękne parki narodowe, mieszanka ras i kultur, ciekawostki turystyczne, kulturowe, kulinarne i prawne.

W ofercie Czwórki są też podcasty ułatwiające komunikację, pomagające zrozumieć nasze myśli i uczucia. Cykl jest zatytułowany "Strefa Prywatna", słuchacze znajdą tu dużo "życiowej" psychologii, bo sfera psychiczna jest motorem wszystkiego: miłości, bliskości, szczęścia i sukcesu.

Gdy siedzimy w domu, wybierzmy się też w "Rejon Ruchu". Tu proponujemy słuchaczom rozmowy o adrenalinie, sprawności, dobrym wyglądzie, urodzie, pasji i endorfinach, nowych znajomościach, rywalizacji, czyli o wszystkich atutach aktywności ruchowej. 

Nasze podcasty na platformie podcastowej Polskiego Radia najłatwiej można odszukać, klikając w serwisie Podcastów w słowo ANTENY przy boksie wyszukiwarki, a następnie wybierając Czwórkę.

polskieradio.pl polskieradio.pl

Na Czwórkowej podstronie podcastów znajdziecie wszystkie nasze kanały. 


polskieradio.pl polskieradio.pl
Podcasty Czwórki dostępne są także w innych popularnych serwisach podcastowych. 

mat.prom./pj/kul

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń