Gosia Rdest - nie znosi nudy, uwielbia adrenalinę i szybkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 17:38
W miniony weekend startowała w ostatnich zawodach Alpine Europa Cup - serii wyścigów samochodów sportowych jednej marki. Przyjechała do Polski i opowiada nam o właśnie zakończonym sezonie sportowym. 
Gosia Rdest
Gosia Rdest Foto: materiały prasowe/Gosia Rdest
shutterstock rolki 1200.jpg
Rolki na murki i poręcze. Rośnie nowe pokolenie agresywnych rolkarzy

- Sezon skończył się  oficjalnie dwa tygodnie temu w portugalskim Portimão. Minął mi bardzo szybko i był skondensowany w czasie. Jestem z niego w sumie zadowolona - mówi na antenie Czwórki. - Co prawda nie zaczął się tak, jak chciałam, bo miałam dwa nieukończone wyścigi - nie ze swojej winy - natomiast końcówka była bardzo mocna i szybka. Ostatnie 5 wyścigów zakończyłam na 6 miejscu, także jest to bardzo satysfakcjonujące.


Posłuchaj
16:28 _PR4_AAC_CWK_all_ 2020_11_15-11-20-38.mp3 W audycji Gosia Rdest opowiada o zakończonym sezonie i planach na 2021 rok (Co Was Kręci/Czwórka)

 

Zawodniczka zajęła ostatecznie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 17 zawodników, co warto podkreślić był to jej debiut w Alpine.

- Ogólnie jestem zadowolona, celowałam w pierwszą piątkę, więc trochę zabrakło. Myślę, że gdybym od początku sezonu dobrze zaczęła, to byłaby szansa na stabilne szóste miejsce i byłoby lepiej. Tamte dwa "niedojechania" nieco pokrzyżowały plany - opowiada.

Gosia Rdest na co dzień pracuje w Międzynarodowej Federacji Samochodowej w Genewie, gdzie jest koordynatorem projektu "Kobiety w Motorsporcie". Jednak na czas pandemii pracuje zdalnie z Polski.

- Sprawuję pieczę nad zawodniczkami, nad młodymi kobietami w motorsporcie i ta praca zarówno za biurkiem jak i na torze jest ściśle związana z czymś, co kocham najbardziej, czyli motorsportem i misją, która mi przyświeca - promowanie kobiet w motorsporcie i motorsportu wśród kobiet - wyjaśnia.

Czytaj także:

Gosia Rdest jest również ambasadorką Smart Driving Challenge,  to nowa kampania mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez rywalizację. - Mój team rywalizuje z drugim ambasadorem projektu na Polskę, którym jest Karol Basz - kartingowy mistrz świata - wyjaśnia.

Jeżeli chodzi o plany naszej zawodniczki, te nieco pokrzyżowała pandemia. Jednak w sezonie 2021 "W Series" planuje przeprowadzenie ośmiu wyścigów samochodowych serii "W" w których wystartują wyłącznie kobiety. Wszystkie będą odbywały się na torach Formuły 1 w weekendy, w które odbywać się będą również zawody Grand Prix.

 - Będą to wyścigi poprzedzające wyścigi Formuły 1. Te same weekendy, ten sam padok, ten sam dzielony tor i wspólny harmonogram i wspólna tabela - także "W Series" zrobili kawał dobrej roboty - mówi gość Czwórki. - Zobaczymy, jak to się będzie rozwijać, bo jeszcze wszystkie ustalenia są w trakcie.


Na początku roku Gosia wybiera się do Dubaju. - To, co mam na pewno zaklepane na 2021 rok, to przepiękny event - coroczna tradycja 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, który się odbędzie 21 stycznia - zdradza.  - To będzie potrójna celebracja, nie dość, że wyścig, że Nowy Rok, to jeszcze dzień po moich urodzinach. Na ten wyścig na pewno pojadę w  tym samym zespole, z którym w zeszłym roku wygraliśmy klasyfikację Porsche Monitor Racing System.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Gosia Rdest (kierowca wyścigowy)

Data emisji: 15.11.2020

Godzina emisji: 11.20

aw

Czytaj także

Gosia Rdest wystartuje w kobiecej Formule 1

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:04
Ogromny sukces Gosi Rdest. Polka zakwalifikowała się do tegorocznej stawki W Series, czyli kategorii wyścigowej, która ma być dla kobiet odpowiednikiem Formuły 1.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Formuła 1. Jak ścigać się amatorsko?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:30
Mistrz kierownicy ucieka? Zanim jednak "da w długą" musi nauczyć się zasad panujących na torze wyścigowym.
rozwiń zwiń