Mariusz Zielke: kryminały są coraz lepsze

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:00
W księgarniach można już kupić najnowszą powieść Mariusza Zielke "EasyLog". - Taki był mój cel, żeby ta książka przyciągała uwagę i była pozycją mocną, żeby ze strony na stronę fabuła się rozwijała i czytelnik miał poczucie uczestniczenia w tej akcji - opowiada pisarz.
Audio
  • Mariusz Zielke opowiada o swojej najnowszej powieści (Czwórka/Kontrkultura)
Mariusz Zielke: kryminały są coraz lepsze
Foto: mat. prom.

Dla Zielkego to już kolejne wydawnictwo na koncie. Debiutował bardzo dobrze przyjętą pozycją "Wyrok". Tytuły firmowane przez niego cieszą się dobrą prasą, a i on sam stawia sobie poprzeczkę wysoko.

- Kiedyś wystarczało, że w powieściach sensacyjnych przeczytaliśmy pierwszą i ostatnią stronę, i wszystko było jasne. Teraz kryminały pisane są znacznie lepiej, to naprawdę wartościowa lektura. Jest wielu świetnych autorów i żeby jakoś z nimi rywalizować, a także odpowiedzieć na oczekiwania czytelników o takich gustach, trzeba wzbić się na naprawdę wysoki poziom. Uważam, powiem tak nieskromnie, że mi się to udało - zaznacza w "Kontrkulturze". - Taki był mój cel, żeby ta książka przyciągała uwagę i była pozycją mocną, żeby ze strony na stronę fabyła się rozwijała i czytelnik miał poczucie uczestniczenia w tej akcji - dodaje pisarz.
Mariusz Zielke jest przekonany, że jego najnowsza pozycja sprawi czytelnikom dużą przyjemność, pochłaniając bez reszty. A o czym w ogóle jest "EasyLog"?

- Historia opowiada o technologu Benie Stillerze (nie mylić ze słynnym aktorem komediowym). Dziesięć lat przed rozpoczęciem akcji książki, Ben stracił pracę i zaginęła też jego ukochana. Po tym czasie Ben ją spotyka, ale czy to na pewno ona? Generalnie wokół niego zaczyna się dziać dużo rzeczy i on próbuje to wszystko wyjaśnić, powiązać. Nie chciałbym za dużo zdradzać, żeby nie psuć radości z czytania.
(ac/pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KSIĄŻKA KULTURA

Czytaj także

Nadszedł czas, by zabić twardziela i wyzwolić mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 19:30
- Wzorzec męskości, który obowiązuje w naszej kulturze, jest już nieadekwatny i bardzo ogranicza mężczyzn. Uniemożliwia im budowanie sensownych relacji z kobietami - mówi Hanna Samson, autorka książki "Zabić twardziela".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graham Masterton: nie wierzę w duchy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 17:16
Fantastyka grozy rządzi się swoimi prawami. W książkach i filmach tego gatunku niczym niezwykłym nie są nadprzyrodzone zjawiska - duchy, wampiry, upiory i demony. Mistrz horroru, pisarz Graham Masterton zdradził Czwórce, czego najbardziej boją się ludzie i w jaki sposób sterować ich lękami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być sławny? Napisz powieść!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 13:00
Autor kryminałów Jo Nesbo jest jednym z najlepiej zarabiających Norwegów. Jeśli masz lekkie pióro, artystyczną wrażliwość i chciałbyś iść w jego ślady - weź udział w konkursie "To się musi POWIEŚĆ".
rozwiń zwiń