Czas na improwizację - włącz bezmyślność

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 10:00
Dorośli ludzie też potrafią się bawić. Grupa improwizacyjna Hofesinka wychodzi na scenę, wyłącza myślenie i gada. Jak ocenia jeden z jej przedstawicieli: to bardzo zła mieszanka, ale jest to absolutnie cudowne!
Audio
  • Antoni Syrek-Dąbrowski opowiada o sztuce improwizacji.

Antoni Syrek-Dąbrowski znany ze Stan-up Polska związany jest również z grupą improwizacyjną Hofesinka, w której główną rolę odgrywa oczywiście improwizacja i kontakt z publicznością.

- Podczas naszych przedstawień wychodzę na scenę i mówię bezmyślnie. Takie spotkania uczą odruchu wyłączenia mózgu i błyskawicznego reagowania - mówi gość Magdaleny Kasperowicz. - Na próbach przerobiliśmy już mnóstwo dziwnych skojarzeń: religijnych, seksualnych. A na scenie zaczynają wypadać z nas treści, o które byś nigdy siebie nie podejrzewali. Wychodzimy przed ludzi, wyłączamy mózgi i zaczynamy gadać.

Antoni Syrek-Dąbrowski uważa, że w pewnym wieku ludzie przestają się bawić, mówią, że powinni być dojrzali i dorośli. Dla niego dojrzały równa się nudny i sztywny. Grupa improwizacyjna pozwala mu bawić się i odkrywać dziecięcą część siebie.

Polski komik uważa, że występy stand-uperskie i przedstawienia grupy Hofesinka to świetne pole do popisu dla psychoterapeutów - dowiedz się więcej słuchając załączonej audycji "Kontrkultura".

Grupę improwizacyjną Hofesinka można zobaczyć 8 listopada w Klubie 55 i 11 listopada w Klubie Komediowym Chłodna w Warszawie. Antoni Syrek-Dąbrowski wystąpi również na drugich urodzinach  grupy Stand-up Polska, 6 listopada w warszawskim klubie Sen Pszczoły.

(pj)

Czytaj także

Szargają świętości i bawią do łez

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 12:52
Ani kabareciarze, ani aktorzy - komicy stand-uperzy to osobna kategoria scenicznych rozśmieszaczy. Są bezlitośni i nie uznają tabu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Samobójczy poniedziałek" na wesoło

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 19:01
- Najgorszy dzień w roku to dobry pomysł, żeby porobić sobie żarty – mówili w Czwórce członkowie grupy komicznej Stand Up Polska.
rozwiń zwiń