Aktorzy Pijanej Sypialni wprawiają widzów w dobry humor

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 12:05
Już sama nazwa członków grupy obiecuje swoiste rozkosze cielesne. Niektórzy nazwę Teatru Pijana Sypialnia skracają do Sypialnia Pijalnia. Czy nazwa świadczy również o charakterze wykonywanych przez aktorów sztuk?
Audio
  • Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia opowiadają o swoich najnowszych projektach (Kontrkultura/ Czwórka)
Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia
Aktorzy Teatru Pijana SypialniaFoto: mat.pras.

- Nazwa jest intrygująca, trochę nie wiadomo o co chodzi i właśnie takie są też nasze spektakle. Nasza ostatnia sztuka „Wyjowisko” z pozoru wydaje się poważna, ale jest to komedia. Patrząc na reakcje widowni na nasze sztuki trzeba przyznać, że nasz teatr bawi i pozostawia wszystkich w dobrym humorze – mówi Zuzanna Szpura, jedna z aktorek grupy.

Trzon grupy teatralnej Pijana Sypialnia stanowi pięć osób, które poznały się na warsztatach teatralnych Stanisława Dębskiego. W maju 2012 roku postanowili założyć teatr i od tego czasu przygotowali trzy spektakle.

W nowym roku teatr powiększył się aż o 10 osób i zabrał się za przygotowywanie „Wodewilu Warszawskiego”. Spektakl będzie można zobaczyć podczas festiwalu teatralnego "WrzAWA", obywającego się w ramach drugiej odsłony Miasta Cypel, który rozpocznie się w piątek 17 maja.

Ile jest w Polsce grup teatralnych, które działają w podobny, niezależny sposób? Jakie wyzwania stoją przed członkami Teatru Pijana Sypialnia? Posłuchaj całej rozmowy!

sm

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA TEATR
Czytaj także

Nagrody Oliviera 2013: Helen Mirren najlepszą aktorką

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 13:30
W Londynie rozdano wczoraj Oliviery, doroczne brytyjskie nagrody teatralne. Najwięcej statuetek zebrała sztuka "Dziwny przypadek psa nocną porą", ale to nagroda dla najlepszej aktorki wzbudziła największe zainteresowanie zgromadzonych. Dostała ją Helen Mirren, po raz kolejny za postać królowej Elżbiety II.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daria Widawska: dla prawdziwej miłości można wiele poświęcić

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 08:40
Daria Widawska i Piotr Grabowski mają bardzo pracowitą majówkę, pełną teatralnych prób. Już 10 maja "Śmiertelnie poważne uczucie" zaprezentują przed publicznością Teatru Capitol w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda na kulturę - jaki będzie maj?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 14:00
Teatralne, filmowe i festiwalowe propozycje na majowy weekend i nie tylko przedstawi w "Magazynie Sztuk Wszelkich" Joanna Sławińska.
rozwiń zwiń