Chińskie znaczki w coraz wyższej cenie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 12:00
W pewnym momencie znaczków chińskich było tak dużo, że nie miały żadnej wartości i nie przywiązywano do nich wagi. Kiedy większość z nich została spalona podczas rewolucji kulturalnej w Chinach, te, które ocalały, nabrały wartości. Tym bardziej, że nowe były monotematyczne i na każdym był tylko wódz Mao.
Chińskie znaczki w coraz wyższej cenie
Foto: Glow Images/East News

W dzisiejszych czasach monotonii już nie ma. W roku 2007 Chińska Poczta wydała wysoko nakładowy znaczek w celu uświetnienia obchodów Nowego Roku - Roku Świni. To znaczek z gumą o aromacie i smaku wieprzowiny w sosie słodko-kwaśnym, która to potrawa jest tam bardzo popularna. Zapach uwalnia się w trakcie rozdzielania znaczków, smak natomiast jest uwalniany podczas ich naklejania. Czy taki rarytas jest w czyjejś kolekcji?

Więcej o chińskich znaczkach pocztowych w opowiemy w niedzielnej "Kontrkulturze". Zapraszamy po godzinie 12.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzienniki pilnie poszukiwane!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 11:50
Zwracamy się do każdego, kto pisał dzienniki w XX wieku, żeby podzielił się z nami swoimi zapiskami - apeluje Ośrodek KARTA, inicjator projektu "Dzienniki pisane po polsku w XX wieku. Historia minionego stulecia w świetle unikatowych źródeł historycznych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Łążku Garncarskim zrobisz sobie glinianą miskę i zjesz pyszne pierogi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 13:30
W celu kultywowania tradycji i kultury ludowej Ziemi Janowskiej Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim organizuje "Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie". Zajęcia odbywają się w Łążku Garncarskim - niewielkiej wiosce położonej nie opodal Janowa Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z papieru można zrobić cały świat

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 12:06
Pop-up to forma sztuki z papieru, którą każdy z nas zna z dzieciństwa. Papierowe zamki wyłaniające się z książek to właśnie to. Obok decoupage'u i origami to kolejna wspaniała zabawa papierowymi formami.
rozwiń zwiń