Lilly Hates Roses: lubimy jak publiczność daje nam kredyt zaufania

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 11:20
Docenili ich m. in. dziennikarze angielskiego NME oraz amerykańskie radio KEXP. Teraz Lilly Hates Roses jadą podbijać świat. - Przed nami Berlin, Zurych, Amsterdam i wielki finał w Paryżu.
Audio
  • O stosunku do elektroniki, koncercie w Paryżu i trudach bycia w trasie opowiadają Lilly Hates Roses (Czwórka/Niedzielna sesja)
Lilly Hates Roses wyruszyli w trasę koncertową. W ramach Sound of Bells zagrają m. in. we Francji i w Brukseli
Lilly Hates Roses wyruszyli w trasę koncertową. W ramach "Sound of Bells" zagrają m. in. we Francji i w BrukseliFoto: mat.prasowe

Zespół tworzą Katarzyna Golomska i Kamil Durski. Muzycy poznali się podczas jednego z konkursów wokalnych. Jako Lilli Hates Roses występują od dwóch lat. - Zdobyliśmy doświadczenie i sceniczne obycie. Ale cały czas pozostajemy sobą - zapewniają goście Czwórki.

Debiutancka płyta Lilly Hates Roses, "Something To Happen" ukazała się w 2013 roku. Od tego czasu zespół zagrał wiele koncertów, był też oficjalnym supportem na trasie Dawida Podsiadło.

- Najlepiej występuje nam się tam, gdzie jest klimatycznie i spokojnie - mówi Kamil Durski. - Gdzie nikt w trakcie koncertu nie rozbija lodu do drinków, nie syczy ekspres do kawy.

Czym różni się publiczność irlandzka od polskiej i w jakim kraju Lilly Hates Roses czują się jak w domu - dowiesz się słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Niedzielna Sesja

Prowadzenie: Tomasz Rawski

Gość: zespół Lilly Hates Roses

Data emisji: 9.11.2014

Godzina emisji: 22.00

(kul/asz)

Czytaj także

Julia Marcell: na "Sentiments" zrezygnowałam z kreacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 17:12
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która kilka lat temu podbiła serca polskich słuchaczy i błyskawicznie stała się jedną z gwiazd sceny alternatywnej. Julia Marcell na stałe mieszka w Berlinie. Właśnie wydała trzeci w karierze longplay pt. "Sentiments", doskonale oceniany przez krytyków i fanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Lucy and the Loop" Kasi Stankiewicz to multidyscyplinarny projekt

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 12:04
Po wieloletnim oczekiwaniu fani Kasi Stankiewicz w końcu mogą wybrać się do sklepu i kupić jej nową płytę. Okazuje się jednak, że "Lucy and the Loop" to nie tylko dziesięć piosenek układających się w zamkniętą historię, ale szeroko zakrojony artystyczny projekt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małe miasta - eksperymentalne R&B i hip-hop w jednym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 14:00
Dwóch Mateuszów, dwa różne nurty muzyczne i jedna pasja. Mateusz Holak, na co dzień gitarzysta i wokalista w zespole Kumka Olik oraz Mateusz Gudel, który wyprodukował płytę rapera Abla, stworzyli wspólny projekt: Małe miasta.
rozwiń zwiń