Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy - dzieje się w świecie folku

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 15:20
Grupa Pablopavo i Ludziki, Paprika Korps, czy Paddy and The Rats będą gwiazdami tegorocznej odsłony Festiwalu Muzyki Etnicznej Korzenie Europy. O tym wydarzeniu, ale także także o swoich zespołach, inspiracjach, kooperacjach i planach opowiadali Lena Romul vel Mała Zeberka i Jakub Sadowski aka Earl Jacob.
Audio
  • O Festiwalu Muzyki Muzyki Etnicznej Korzenie Europy, a także innych wydarzeniach i koncertach mówią Lena Romul i Jakub Sadowski (Folk Off/Czwórka)
  • Folk Off, 5.06.2019 - druga część audycji
Lena Romul, czyli mała Zeberka i Sakub Sadowski, czyli Earl Jacob
Lena Romul, czyli mała Zeberka i Sakub Sadowski, czyli Earl JacobFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka

- Zawsze najprzyjemniej gra się u siebie, więc koncert 8 czerwca będzie dla nas wyjątkowy - tłumaczył Jakub Sadowski. - Zwłaszcza, że mogą w nim uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek, czy stan portfela, bo impreza będzie otwarta. 

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy, archeologii oraz antropologii, ma być ukłonem w kierunku folkloru, będącego częścią naszej spuścizny narodowej i tożsamości współczesnych Polaków. Wśród wielu atrakcji odbędą się m.in. koncerty, a na scenie Korzeni Europy pojawią się András Upor, kompozytor, gitarzysta i pieśniarz, Wadada Etno, czyli formacja bębniarzy z Dominikiem Muszyńskim na czele, a także Wowakin Trio, czyli Paula Kinaszewska z ferajną i Nowy Teren, co oznacza 100 procent improwizacji.

V Festival Muzyki Etnicznej Korzenie Europy odbędzie się już w sobotę, 8 czerwca, w parku przy Domu Kultury Świt w Warszawie. Co jeszcze będzie się działo podczas tej wyjątkowej imprezy? I czy rok 2019 będzie należał do... Pablopavo? O tym w nagraniu rozmowy Macieja Szajkowskiego. W drugiej godzinie audycji tradycyjnie mnóstwo dobrej muzyki. 

W stołecznym klubie Hybrydy trwa także III Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Lena Romul vel Mała Zeberka i Jakub Sadowski aka Earl Jacob

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 00:00

kd

Czytaj także

Fifidroki. Folk-punk zafascynowany mitologią śląską

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:30
Wcześniej blues, później hip hop, teraz folk-punk, choć jak przekonywał gospodarz audycji Maciej Szjkowski, nie ma gatunku muzycznego, który jasno opisuje muzykę Fifidroków, tak jak nie ma piosenki Fifidroków, która mieści się w danym gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Werchowyna z płytą "Pływut' roky". Ogień śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 11:30
Zmieniają się mody, przemijają style, powstają nowe zespoły, inne przechodzą do historii, ale oni od 28 lat trwają, koncertują i śpiewają jak nikt inny. - Śpiew jest nam niezbędny do życia. To siła, która trzyma nas razem - mówiła Ewa Wróbel-Kacprowicz, współzałożycielka grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: Polacy mają niezwykle bogate tradycje muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 00:00
To już trzecia odsłona wyjątkowej międzynarodowej imprezy. Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej startuje 4 czerwca.
rozwiń zwiń