Jak dyskutować o wierze i religii?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:20
Ateizm urojony – czyli jak dyskutować z ateistą? W Nocnych Czatach poszukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dyskutować o wierze, jak mądrze argumentować swoje stanowisko i jak odpowiadać na wątpliwości, a czasami również zarzuty, związane z tematami Kościoła, wiary, religii.
Jak dyskutować o wierze i religii?
Foto: Glow Images/East News

Rozmowy o wierze i Bogu zdarzają się każdemu: zarówno ateistom jak i wierzącym. Ba! Może nawet ateistom takie rozmowy zdarzają się częściej? Argumenty przeciwko Bogu znają chyba wszyscy. Boga nie ma, bo go nie można poznać czy spotkać. Boga nie ma, bo na świecie jest wiele zła. Boga nie ma, bo nie potrzeba go w świecie, którym rządzi biologia, a człowiek pochodzi o małpy...

W dzisiejszej audycji właśnie te argumenty postaramy się przedyskutować raz jeszcze.

Zastanowimy się też, czy ateiści skoro w Boga nie wierzą, to czy w ogóle powinni się nim zajmować.

A jeśli tak i jeśli powinni nawet z Bogiem walczyć, to kim jest Bóg, którego próbują pokonać?

Goście: Sławomir Zatwardnicki, publicysta, autor książki "Katolicki pomocnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą" oraz Michał Łuczewski, socjolog.

To wszystko w "Nocnych cz@tach", w niedzielę 18 sierpnia, po godzinie 23.00. Zapraszamy.

Czytaj także

Jaki jest Polak-katolik? Wierzący, rzadko praktykujący

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:00
Mimo, iż za katolików w Polsce uważa się około 90 proc. społeczeństwa to, jak wynika ze statystyk, jedynie 40 proc. wierzących chodzi w niedzielę do Kościoła. Co piąty Polak to zaś tzw. katolik świąteczny, który uczestniczy w mszach jedynie dwa razy w roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży: teraz czas na Polskę!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 13:50
Niedzielny wieczór poświęcimy spotkaniu młodzieży w sercu Brazylii. Na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro przyjechało 2,5 mln młodych ludzi z całego świata, także z Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowocześni i wierzący – obraz młodych Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 08:00
Wiara jest oznaką słabości, a bycie religijnym to obciach? Ostatnio coraz więcej młodych Polaków przyznaje się do tego, że wierzy. – Ale obnoszenie się z symbolami religijnymi nie jest dobrym sposobem na ewangelizowanie innych – uważa Krzysztof Kołacz, młody, wierzący.
rozwiń zwiń