Nowe życie starych ubrań

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 11:02
W każdej domowej szafie znajdziemy wiele ubrań, których często nie nosimy – z czasem mniej się nam podobają lub po prostu się znudziły. Narzędziem, które sprawi, że ożyją są nożyczki.
Audio
Nowe życie starych ubrań
Foto: Glow Images/East News

Pomysł, by z fantazją wykorzystać ubrania może podsunąć nam Adam Saaks, projektant, mistrz nożyczek. Na ulicach Londynu, Sztokholmu i innych europejskich miast przemienia stare t-shirty w małe dzieła sztuki. - Bezpośrednio na modelkach czaruje nowe wdzianka – mówi reporterka Czwórki Ola Jasieńska.

Metoda "nożyczkowej" metamorfozy ubrań jest doskonałym i sprawdzonym sposobem na stworzenie czegoś zupełnie nowego ze starych ubrań. Stylistka Daria Ogłodzińska, mówi, że jest fanką domowego i ręcznego przerabiania ciuchów. - Jeśli ktoś nie ma wystarczających zdolności manualnych, ubrania może zanieść do krawcowej – dodaje.

To co ręcznie przygotowane może być także modne. – Moją odpowiedzią na modę jesień 2011 są trencze – w dowolnym kolorze, ale z uciętymi rękawami, do których doszyjemy inne, np. dżinsowe lub skórzane.

Co jeszcze możemy sami wyczarować z używanych ubrań? Szczegóły w dźwięku.

pg

Czytaj także

Inspiracja to nie podróbka

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 15:52
Buty za 10900 złotych? Tak, oryginalne markowe obuwie znanego projektanta może mieć taką cenę. Dlaczego oryginalne produkty są tak drogie, a "podrobione" odpowiedniki są znacznie tańsze? Oryginały i podróbki ocenia Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmiar XS… kanon piękna?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 15:39
Kiedyś ceniono rubensowskie kształty, dziś za idealny uważa się rozmiar XS. Dlaczego? Otóż w czasach kultury obrazkowej tylko taki rozmiar prezentuje się ładnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elegancja na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 18:04
Jak ubrać się elegancko, ale nie sztywno? Dlaczego na specjalne okazje warto ubrać się wyjątkowo? W studiu stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projektanci w służbie filmu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 12:49
Filmów o modzie i z modą w tle jest całe mnóstwo. Warto chociażby wymienić tytuły "Diabeł ubiera się u Prady", "Coco Chanel" i "Gia". W tego typu produkcjach reżyserzy nie wahają się korzystać z pomocy wybitnych stylistów i projektantów.
rozwiń zwiń