Polskie Radio
Section05
Sztokholm

Fala przemocy w Szwecji. "Musimy ograniczyć napływ migrantów"

Maria Malmer Stenergard, szwedzka minister ds. migracji, powiedziała w opublikowanym wywiadzie dla "Die Welt", że rząd - po wielu latach zaniedbań - dopiero zaczyna pracować nad rozwiązaniem kryzysu migracyjnego. Stwierdziła, że aby walka z przemocą, trawiącą obecnie Szwecję, była skuteczna, niezbędne jest ograniczenie napływu migrantów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Sztokholm bezpieczeństwo

Gangi imigranckie sieją terror w Szwecji. Szef policji: to najbrutalniejszy miesiąc w historii

W Szwecji od 7 września do wtorku 10 października miało miejsce 60 poważnych aktów przemocy - 12 osób zginęło, a pięć zostało rannych. Jest to najbardziej brutalny miesiąc w historii - przekazał komendant główny szwedzkiej policji Anders Thornberg.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Sztokholm służby i bezpieczeństwo policja przestępczość pożar zabójstwo przemoc narkotyki migracja imigranci w Europie wybuch

Spalenie Koranu w Sztokholmie. Papież: kiedyś młodzi ludzie osądzą, czy daliśmy im coś oprócz złudzeń

Papież Franciszek wyraził oburzenie z powodu niedawnego spalenia Koranu w Sztokholmie. Mówił o tym w wywiadzie dla dziennika "Al Ittihad", wydawanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Powiedział również, że nie należy zostawiać młodzieży samej wobec pokusy nienawiści i uprzedzeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Watykan papież papież Franciszek Sztokholm koran młodzież