Katarzyny Groniec śpiewający przepis na życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 13:30
- Artystą bywa się odświętnie - podkreśla artystka. W Czwórce opowiada o muzyce, o swojej nowej płycie i zdradza, dlaczego nie przepada za dziennikarzami.
Audio
  • Katarzyna Groniec w Czwórce (Czwórka/Ex Magazine)
Katarzyna Groniec
Katarzyna Groniec Foto: Bartosz Bajerski/PR

Oszczędnie udziela wywiadów, nie biega od "śniadaniówki" do "tok szołu". Zajmuje się swoim hobby i przede wszystkim rodziną. Jest śpiewającą aktorką. Cechuje ją spokój ducha i mądrość życiowa, świadcząca o dojrzałości. I tej osobistej, i zawodowej.

- W rubryce zawód wpisuję: "wolny". Nie jestem aktorką, a określenie artystka jest odświętne. Nie powinno się go nadużywać. Artystą się bywa, ale wierzyć trzeba, że może się nim być. Mój zawód jest bardzo wolny i bardzo niepewny – mówi Katarzyna Groniec.

Jak podkreśla, śpiewanie towarzyszy jej od dawna. - To teraz piosenka bardziej autorska, ale nadal ma elementy "aktorskie". W XXI wieku muzyka ta nie wygląda już jednak tak jak w latach 60., 70. i 80. minionego stulecia.

Dlaczego piosenkarka bywa zdystansowana, szczególnie jeśli chodzi o kontakty z przedstawicielami mediów? - Nie obrażając nikogo, osiemdziesiąt procent ludzi, z którymi się stykam, kompletnie nie ma pojęcia o zawodzie dziennikarza. Mam wrażenie, że może go wykonywać każdy, kto akurat dorwał się do mikrofonu - twierdzi Groniec. - Kiedyś przyszedł do mnie ktoś przed koncertem, żeby zapytać... "jak było", bo nie mógł zostać do końca. Miałam opowiedzieć, co czułam, występując przed publicznością. To mijanie się z etyką tego zawodu - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "Ex Magazine".

Czytaj także

Katarzyna Groniec: nie zostanę już kosmonautką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 12:00
- 20 lat temu, budząc się, myślałam, że jak nie będzie mi się chciało śpiewać piosenek, będę mogła robić coś innego. Dziś już nie mam tego komfortu - Kasia Groniec opowiadała nam o refleksjach związanych ze swoją najnowszą płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: Chcę popełniać błędy, bo na nich się uczę

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 19:30
Sprzedawała swego czasu krawaty na Puławskiej, w latach 80. była modelką, potem chórzystką, a dziś jest, zdaniem niektórych, polską królową muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Machalica: Chłonę poezję Osieckiej, Przybory i Kofty

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 07:50
Mówi, że jest idealistą z wyboru. W Czwórce opowiada o swojej miłości do poezji i ulubionych sztukach teatralnych. Na spotkanie z aktorem zaprasza Magdalena Kasperowicz.
rozwiń zwiń