Polskie Radio
Section05
Piotr Machalica

Utalentowana pani reżyser w TPK

Ewelina Marciniak – Talent Trójki w kategorii Teatr 2012 – była naszym gościem specjalnym w kolejnym, podsumowującym rok, wydaniu TPK. Od poprzedniego spotkania minęło kilka lat. Przez ten czas przemierzyła długą drogę, reżyserując w wielu miastach Polski, ale też od 2006 roku – za granicą, głównie w Niemczech. Wróciła właśnie… ze Szwajcarii, gdzie zadebiutowała w Teatrze Miejskim w Bernie, realizując operę-dramat muzyczny Richarda Wagnera – część I tetralogii – "Złoto Renu". Nie mogliśmy dłużej zwlekać i korzystając z okazji, że jest w Polsce, zaprosiliśmy ją do TPK.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA TEATR opera Piotr Machalica wspomnienie Stanisław Lem piosenka Trójka

"Poczułam się tak, jakby ktoś wyrwał mi kawałek serca". Maria Dłużewska o śmierci Piotra Machalicy

- Rzadko się zdarza, by po czyjejś śmierci odczuwać aż tak nieprawdopodobną pustkę. Został nam zabrany kawałek życia. Wspólna praca z Piotrem Machalicą była doświadczeniem absolutnie wyjątkowym. Jest mi bardzo pusto i szalenie samotnie - powiedziała Maria Dłużewska, reżyserka, scenarzystka i aktorka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maria Dłużewska Piotr Machalica

"Był aktorskim brylantem". Wspominamy Piotra Machalicę

W wieku 65 lat zmarł Piotr Machalica, popularny aktor teatralny, filmowy i radiowy oraz mistrz piosenki. - Był niesamowicie wiarygodny. Miał taką charyzmę, że od razu wierzyło się we wszystko, co robił i mówił - mówi o nim reżyser Jacek Bromski. Jak Piotra Machalicę wspominają Janusz Kukuła i Wojciech Malajkat?
Zobacz więcej na temat:  aktor Piotr Machalica odeszli 2020 Mateusz Drozda Dorota Kołodziejczyk Jacek Bromski Janusz Kukuła Wojciech Malajkat