Już nie nagrasz koncertu smartfonem?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 12:07
- Nie mam z tym problemu - mówiła o rejestrowaniu koncertów komórką Honorata Skarbek. Są jednak tacy, którzy chcą tę możliwość zablokować.
Audio
  • Muzycy Grzegorz Skawiński i Honorata Skarbek o nagrywaniu koncertów smartfonami (BąŻur/Czwórka)
Las rozświetlonych telefonów komórkowych, tak dziś wygląda widownia podczas koncertów
Las rozświetlonych telefonów komórkowych, tak dziś wygląda widownia podczas koncertówFoto: Flickr/ James Cridland

Piosenkarka przyznała w Czwórce, że swoją karierę zawdzięcza nowoczesnej technologii, dlatego nie może się oburzać, jeśli jej fani nagrywają jej koncerty. Nie ukrywa też, że sama rejestruje podobne wydarzenia. - To nie przeszkadza mi w odbiorze muzyki, a dzięki temu mam możliwość zachowania tego, co się działo - zaznaczyła.

Takie podejście nie do końca jest zrozumiałe dla Grzegorza Skawińskiego. - Podczas koncertu Red Hot Chili Peppers, który odbył się w ramach Open'er Festival, wiele osób nagrywało koncert. Byłem w szoku, bo nie skupiali się na słuchaniu muzyki - mówił. Wokalista zespołu Kombi przyznał jednak, że lubi, gdy publiczność używa telefonów jak płomieni zapalniczek, kiedy grane są ballady.

Wkrótce może się okazać, że rejestrowanie tego, co się dziej podczas publicznych występów zespołów muzycznych, nie będzie już możliwe. W audycji Mariusza Infuleckiego ekspert wyjaśnił, jaki działają specjalne blokady smartfonów uniemożliwające nagrywanie i dzwonienie. Ta technologia już jest stosowana w niektórych teatrach, kinach czy salach koncertowych. Czy blokowanie stanie sie tak powszechne jak nagrywanie? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 6.00

pkur/kul


Czytaj także

"Kombii symfonicznie" - wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:02
- Teraz, z perspektywy czasu, widzimy, że był to bardzo dobry ruch - ocenił basista i kompozytor Kombii Waldemar Tkaczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare telefony wracają do łask?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 17:06
Większość z nas już przyzwyczaiła się do smartfonów, czyli urządzeń, które są małymi komputerami. Mają wiele funkcji, a dzwonienie jest jedną z nich.
rozwiń zwiń