ŚDM. Podsumowanie wyjątkowych dni

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 08:33
We wtorkowy poranek spotkamy się z Anną Sosnowską z portalu Alateia, by podsumować wydarzenia Światowych Dni Młodzieży.
Wierni zgromadzeni na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawia Mszę Świętą Posłania.
Wierni zgromadzeni na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawia Mszę Świętą Posłania.Foto: PAP/Leszek Szymański

Przedstawicielka największego na świecie laickiego i nowoczesnego portalu o katolickich korzeniach zagości w naszym studiu tuż po 8.20.  Warto wiedzieć, że w styczniu 2016 roku liczba osób odwiedzających ten portal na świecie sięgnęła blisko 8 mln użytkowników. Do tej pory portal komunikuje się ze społecznością ludzi wierzących w sześciu językach (angielski, francuski, portugalski, hiszpański, włoski, arabski). Od 14 lipca www.aleteia.pl dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Aleteia razem ze swoimi użytkownikami szuka prawdy o człowieku, świecie i Bogu. Dlatego portal nazwano starogreckim wyrazem Alètheia oznaczającym to, co jawne, nieskryte.

Ciekawostek i informacji nie zabraknie również we wcześniejszych godzinach audycji. O 6.00 sprawdzimy czy Warszawa może być jak Rzym, przyjrzymy się jedzeniowym i restauracyjnym zwyczajom Włochów i Polaków.

Po 7.00 zaś zapoznamy się z nową aplikacją, która ma za zadanie wskazanie drogi do najbliższej polskiej knajpki czy hotelu. Zastanowimy się czy może być ona zagrożeniem dla popularnych zachodnich sieciówek.

Nie zabraknie również naszego jubileuszowego cyklu "Cztery dychy".

***

Na audycję "BąŻur" zapraszamy w środę (3.08) od godz. 6.00 do 9.00. Program poprowadzi Mariusz Infulecki.

pjCzytaj także

Eko-Światowe Dni Młodzieży. "Wspólnie ratujmy Ziemię"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:45
- Chodzi nam o to, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i zrobić "raban ekologiczny" - mówiła Renata Łukaszewicz z Światowego Ruchu Katolików Na Rzecz Ochrony Klimatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Mela: słowa papieża to bardzo mocne przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 18:35
Jan Mela, ambasador ŚDM opowiadał, które wydarzenia podczas ŚDM zrobiły na nim największe wrażenie, a także... zaśpiewał w naszym studiu.
rozwiń zwiń