X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doktorat przed magisterką. To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 14:14
Agata Gabryelska, studentka VI roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi jako druga w kraju zdobyła stopień doktora nauk medycznych przed ukończeniem studiów.
Audio
  • Jak zdobyć tytuł doktora przed uzyskaniem tytułu magistra (Czwórka/Stacja Nauka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Rozmówczyni naszej reporterki teraz naukowo zajmuje się medycyną snu. - Na przedostatnim roku studiów, w moim przypadku na piątym, napisałam grant diamentowy - mówi Agata Gabryelska. - Będąc laureatem tego projektu można skrócić ścieżkę naukową - taki jest jeden z celów tego grantu, a także pozyskać finanse na badania. Umożliwia to obronę pracy doktorskiej przed nadaniem tytułu magistra, czy w naszym przypadku tytułu lekarza - wyjaśnia. 

Agata w czerwcu zdała ostatnie egzaminy na uczelni. Ale już od kwietnia cieszy się tytułem doktora nauk medycznych. 

- W badaniach zajmuję się pacjentami z obturacyjnym bezdechem sennym. To grupa pacjentów, która podczas snu ma przerwy w oddychaniu - mówi naukowczyni, która pracę naukową zaczęła już na drugim roku studiów, by na trzecim kontynuować je w indywidualnym toku. 

Jak godziła naukę i badania? Czy pasja do tego wystarczy? Jak wyglądał jej dzień, gdy prowadziła badania? O tym m.in. w materiale ze "Stacji Nauka". 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Oliwia Olczyk

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 12.39

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy z Łodzi projektują mikroczujniki do badania żywności

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:25
Nawet jeśli staramy się czytać składy produktów spożywczych na opakowaniach, często i tak nie wiemy jakie szkodliwe mogą być substancje, które się tam znajdują. Jednymi z nich są aminy biogenne, które w nadmiernej ilości mogą powodować rozwój nowotworów.
rozwiń zwiń