Ania Książek o podróżach, które mogą zmienić świat

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 17:50
- Naszą podróż dookoła świata finansuje pewien układ. Oferujemy ludziom nasze umiejętności, takie jak uczenie angielskiego czy pracę na farmie, w zamian za miejsce do spania i jedzenie - opowiada Ania Książek.
Audio
  • Ania Książek opowiada o podróży dookoła świata, która zmieniła życie jej i spotkanych przez nią ludzi (Czat Czwórki/Czwórka)
Pomoc na plantacji ryżu, nauka języka angielskiego, albo warsztaty z przedsiębiorczości - Ania Książek w Azji pomagała tamtejszej ludności na różne sposoby
Pomoc na plantacji ryżu, nauka języka angielskiego, albo warsztaty z przedsiębiorczości - Ania Książek w Azji pomagała tamtejszej ludności na różne sposobyFoto: Pixabay/kolibri5/dom. publiczna

Rozmówczyni Michała Piwowarka wraz ze swoim partnerem Andreą Puccim odwiedziła już m.in. Tajlandię, Laos, Wietnam, Kambodżę i Singapur. - Zaczęliśmy od Azji, bo zależało nam, żeby poznać inny od europejskiego punkt widzenia - tłumaczy. - Chcieliśmy też pokazać, że w miejscach, o których mówi się głównie w kontekście biedy, wojen czy pół ryżowych, mieszkają wyjątkowi ludzie robiący niesamowite rzeczy.

Tak narodziła się idea "światozmieniaczy", która jest realizowana także w Polsce. Ania Książek tłumaczy, jak dołączyć do grona ludzi, którzy podróżami chcą zmienić świat i czego można nauczyć się w trakcie organizowanych przez nią kursów.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi:  Michał Piwowarek

Gość: Ania Książek (podróżniczka)

Data emisji: 8.08.2016

Godzina emisji: 16.15

kul/mg

Czytaj także

Robert Gondek. Człowiek, który chce spojrzeć na Afrykę z góry

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 17:50
- Afrykańskie góry są stosunkowo mało uczęszczane. Po zdobyciu Kilimandżaro postanowiłem, że wejdę także na inne - wspomina Robert Gondek, twórca projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

974 dni dookoła świata. Jak podróżować za darmo?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:50
- W trakcie całej podróży na nocleg nie wydałem ani grosza, a najwięcej kosztowały mnie imprezy - opowiada Władysław Labuda, autor książki "Jak podróżować za darmo?"
rozwiń zwiń