X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi, wykształceni, bezrobotni. Czy warto studiować?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:18
Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej najszybciej z bezrobociem potrafią uporać się pracownicy fizyczni. Natomiast coraz wyższy procent osób zarejestrowanych w urzędach pracy i borykających się z jej brakiem stanowią absolwenci uniwersytetów i innych wyższych uczelni.
Audio
  • Bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych - dyskusja w studiu (Czat Czwórki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/Stokkete

laboratorium krew 1200.jpg
"Trąd XXI wieku". Czy czeka nas epidemia HIV?

Trudności ze znalezieniem pracy mają młodzi psychologowie, pedagodzy, socjologowie czy absolwenci stosunków międzynarodowych. Jak przyznali eksperci w Czwórce, część osób wybiera kierunek studiów świadomie, mając pomysł na siebie, ale niestety część chce po prostu "mieć tytuł magistra". - Wciąż jest tak, ze rodzice "gonią" dzieci do pójścia na studia bezpośrednio po maturze, niezależnie od kierunku. Bo rok przerwy, czyli gap year wydaje im się zmarnowanym czasem. Ale tak naprawdę po tym roku młody człowiek wie przynajmniej, czego nie chce robić - mówiła Anna Wdowińska. Poza tym, jak przekonywał Patryk Adamczyk, studia to nie wszystko. - Trzeba oprócz dyplomu mieć doświadczenie zawodowe, zaplanowaną ścieżkę kariery, rozwijać się w danym kierunku. Wychodząc po kilkuletnich studiach bez żadnego stażu i praktyki, nie budzimy zainteresowania pracodawców - mówił ekspert.  

Proporcjonalnie udział w statystykach młodych wykształconych i jednocześnie bezrobotnych osób się zwiększa, bo generalnie zwiększa się w całej populacji liczba absolwentów uczelni wyższych Monika Fedorczuk

Czy ten trend się utrzyma? Dlaczego w zawodach ścisłych czy w przypadku pracowników fizycznych ten problem jest mniejszy? Czy trzeba będzie przekonywać młodych ludzi do rezygnowania ze studiowania? I czy przyszli studenci powinni robić sobie gap year? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A czy studenci mają świadomość czekających ich kłopotów ze znalezieniem pracy i czego oczekują więc wybierając te kierunki? To sprawdzała w naszej sondzie Dominika Klimek.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Monika Fedorczuk (ekspert ds. rynku pracy Konfederacji Lewiatan), Anna Wdowińska (portal edukacyjny "Perspektywy"), Patryk Adamczyk (dyrektor projektów strategicznych w Grupie Absolwent)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 15.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak