Fotografia kynologiczna. "Zawód dla ludzi z pasją"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 16:24
Fotografia kynologiczna to połączenie pasji fotografowania i miłości do psów. Jednak, choć z pozoru wydaje się zajęciem łatwym i przyjemnym, wcale takim nie jest.
Audio
  • Na czym polega fotografia kynologiczna? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Melinda Nagy/Shutterstock.com

pies opiekun 1200.jpg
Petsitter - fach, który narodził się z miłości

To wiele godzin spędzonych w bardzo niewygodnych pozycjach, żeby "złapać" najlepsze ujęcie. Zwłaszcza, że zwierzęta nie są łatwymi modelami. Lubią się bawić, często się dekoncentrują. Ekspert Czwórki, który kontakt z psami ma właściwie od dzieciństwa, pierwsze zdjęcia podopiecznym w rodzinnej hodowli psów robił już jako nastolatek. - Przed każdą sesją wciąż czytam o danej rasie i dowiaduję się, co będzie mi potrzebne, co powinienem zmienić, a co dodać - tłumaczył Dorian Buksa Dogs Shutter. I jak podkreślał, niuansów, które wpływają na ostateczny efekt sesji zdjęciowej jest bardzo wiele. - W tej pracy przede wszystkim trzeba lubić ludzi, nie tylko psy. Niektórzy z nich nie mają doświadczenia, więc trzeba im tłumaczyć, jak ustawić pupila, gdzie postawić łapę, czy się odsunąć i na jaką odległość. Tym bardziej, że klienci często przychodzą zestresowani na sesje, a psy doskonale wyczuwają takie emocje.

Z Czwórkowym mikrofonem wybraliśmy na 5. Krajową Wystawę Psów Rasowych. Jak wykonuje się zdjęcia psów podczas takich wydarzeń? Jak podejść do zwierząt i ich opiekunów, by sesja była komfortowa zarówno dla fotografa, jak i jego modeli? I czego w tym zawodzie można się nauczyć, a co przychodzi wraz z doświadczeniem? I jakiego sprzętu używa się w tym zawodzie? To tłumaczył w nagraniu rozmowy Dorian Buksa.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 15.15

kd

Czytaj także

Petsitter - fach, który narodził się z miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 15:40
- Ludzie szukają opiekunów do psów z miłości do swoich zwierzaków - uważa petsitterka Daria Godlewska. - Dzięki nam pies regularnie chodzi na spacery, jest wybiegany i nie czuje się samotny.
rozwiń zwiń