Petsitter - fach, który narodził się z miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 15:40
- Ludzie szukają opiekunów do psów z miłości do swoich zwierzaków - uważa petsitterka Daria Godlewska. - Dzięki nam pies regularnie chodzi na spacery, jest wybiegany i nie czuje się samotny.
Audio
  • Petsitter - kto może zostać opiekunem do zwierząt i jak w praktyce wygląda ta profesja? (Się mówi/Czwórka)
Zanim zatrudnimy petsittera, warto umówić się z nim na wizytę adaptacyjną, podczas której nasz zwierzak będzie mógł poznać przyszłego opiekuna
Zanim zatrudnimy petsittera, warto umówić się z nim na wizytę adaptacyjną, podczas której nasz zwierzak będzie mógł poznać przyszłego opiekunaFoto: Glow Images/East News

Czytaj także
jeż zwierzę 1200.jpg
Ratowanie zwierząt - praca, która staje się misją

Petsitterzy zajmują się psem w domu klienta lub u siebie i wyprowadzają psy na spacery. - Są też miejsca, które przypominają przedszkola dla zwierząt. Rano właściciel przywozi swojego pupila, po południu go odbiera. Tyle, że takie rozwiązanie dobre jest dla psów, ale nie dla kotów - wyjaśnia gość Czwórki.

Daria Godlewska tłumaczy także na czym polega "odczytywanie" psa i dlaczego jest to takie istotnie w relacji petsitter - zwierzę. Sprawdzamy też, jakie cechy powinien mieć psi opiekun, i zdradzamy, czy koty tęsknią mniej niż psy. 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Daria Godlewska (pettsiterka) 

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/mm

Czytaj także

Nowe zawody na rynku pracy. "Dziś liczy się kreatywność"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 08:30
Fundriser, manager social media, brandsetter - na rynku pojawia się coraz więcej nowych zawodów. Jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ocalona z fermy kura Fatima podbija serca internautów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 18:00
Mateusz przygarnął kurę Fatimę i dziś mieszka z nią w jednym z bloków w warszawskiej dzielnicy Grochów. Chciał uświadomić ludziom, jak trudne jest życie kur przemysłowych, skoszarowanych w specjalnych fermach.
rozwiń zwiń