Nauka zdalna - aspiracje i obawy współczesnych studentów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:53
Listę aspiracji i życiowych planów dzisiejszych studentów otwiera stała i dobrze płatna praca - wynika z badań naukowców z Radomia. - Jednak w życiu nie liczy się wyłącznie kariera. Chcę być także szczęśliwa i robić to, co lubię, nawet zarabiając mniej - mówiła jedna z słuchaczek w sondzie Czwórki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jelena Zelen

shutterstock_studenci_1200.jpg
Czy student "da radę" - jak żyć w czasach pandemii?

- Istnieją stereotypy dotyczące studentów kierunków medycznych: m.in. to, że nie wiemy, z jaką specjalizacją chcemy związać nasze życie. To nie do końca prawda, wiem, w którym kierunku chcę pójść - tłumaczyła. Jak podkreślała, w dobie pandemii dla studentów kierunków medycznych szczególnie dotkliwy jest brak możliwości nauki w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. - Nie ma części z zaplanowanych konferencji, ani praktyk, albo zostały one przełożone na przyszły rok. Wiele z naszych planów zostało więc pokrzyżowanych - tłumaczyła gość Czwórki. - Obycie w szpitalu i zajęcia na blokach operacyjnych są bezcenne. Radzimy sobie oglądając to wszystko online, ale nie jest to łatwe - mówiła.

Posłuchaj
21:29 2020_11_17-15-09-56_PR4_Studenci aspiracje.mp3 Studia w czasie pandemii - jak sobie radzą żacy? (Czat Czwórki) 

Czytaj także:

shutterstock miasto ludzie 1200.jpg
Przyszłość wielkich miast. Co się zmieni po pandemii?

A jak podkreślał Jakub Persjanow, studenci wiele tracą m.in z powodu braku możliwości bezpośrednich kontaktów. - Wiele projektów robi się na uczelniach technicznych w grupach, teraz musimy je przeprowadzać zdalnie - opowiadał. - Podobnie jest z zajęciami praktycznymi - mówił. Jak tłumaczył, samorządy studenckie dokładają jednak wszelkich starań, by otaczać kolegów z młodszych roczników opieką. - Pokazujemy im, jak wyglądają studia, i na co należy zwracać uwagę - tłumaczył gość Czwórki.

ZOBACZ TAKŻE Koronawirus - raport specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Rylewicz (studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny), Jakub Persjanow (student Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej)

Data emisji: 17.11.2020

Godzina emisji: 15.05

kd

Czytaj także

Studia w Singapurze. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 16:07
- Nie było łatwo się tam dostać. Warunkiem zdobycia miejsca w Singapurze były dobre wyniki w nauce i wysoki poziom języka angielskiego, udokumentowany odpowiednimi certyfikatami – opowiadał Mateusz Małkowski, który powrócił z wymiany studenckiej w Singapurze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
rozwiń zwiń