X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
Audio
  • Czy studia magisterskie, choć tak powszechne, faktycznie są niezbędne? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Jak wynika z niedawnych badań przeprowadzonych przez CBOS, połowa respondentów deklaruje, że "dyplom wyższej uczelni ma dziś dużą wartość na rynku pracy". Z kolei 43 proc. uczestników badania przypisuje studiom wyższym zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jak tłumaczyła dr Adriana Bartnik, studia nie służą wyłącznie edukacji w zakresie konkretnego zawodu. - Nawet na studiach inżynieryjnych otrzymujemy wiedzę ogólną o świecie, kompetencje miękkie. Bo kształtują nas ludzie, z którymi obcujemy - mówiła ekspertka. Zaś jak tłumaczył Jakub Gontarek, studia magisterskie to także wiedza specjalistyczna. - Ważne jest, by wiedzieć, w jakiej branży konkretnie chcemy się specjalizować. Jeśli chcemy iść na studia tylko po to, by przedłużyć sobie "okres młodzieńczy", może warto poszukać od razu pracy i zdobywać wiedzę praktyczną. Chodzi o to, by zdobytą wiedzę wykorzystać potem w praktyce - mówił ekspert. 

A co jeśli nie wiemy, z jaką branżą chcemy się związać i co chcemy robić w życiu zawodowym? Czy licencjat rzeczywiście nie jest "wystarczającym wykształceniem"? I czym studia na uczelniach państwowych i prywatnych czymś się różnią? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o tym, czym są studia magisterskie i czy każdemu z nas są potrzebne - mówili także słuchacze Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Adriana Bartnik (wykładowczyni akademicka, Politechnika Warszawska), Jakub Gontarek (Konfederacja Lewiatan)

Materiał: Kacper Kaczmarczyk

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 16.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka, wydatki, rozrywka - studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:53
Na których polskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań dla studentów i czy jeszcze jest szansa na znalezienie lokum w akademiku? Praca dla studenta - gdzie i w jakiej formie się zatrudnić? Na te pytania odpowiadaliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla Nauki. Nowa ustawa zmieni szkolnictwo wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 17:18
Założeniem Konstytucji dla Nauki, ustawy, która weszła w życie z początkiem roku akademickiego, miało być podniesienie jakości kształcenia wyższego i poprawę pozycji polskich uczelni  w międzynarodowych rankingach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń