Jak realizować marzenia? Trzeba mieć plan

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:38
Miłka Raulin spełnia swoje marzenia i uczy tego innych. Jest najmłodszą zdobywczynią Korony Ziemi. Wspina się, lata na szybowcach, podróżuje. Od trzech lat organizuje też Festiwal Siła Marzeń, który jest spotkaniem z inspirującymi ludźmi. Jego najbliższa edycja będzie miała swoje odsłony w kolejne weekendy września. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Antonio Guillem

"Dziewczyna od marzeń" - tak spokojnie można mówić o Miłce Raulin, marzycielce i organizatorce Festiwalu Siła Marzeń, która sama podkreśla, że warto mieć marzenia.


Posłuchaj
07:13 Czwórka/ Czat Czwórki - marzenia 30.08.2021.mp3 Miłka Raulin opowiada o realizacji marzeń i Festiwalu Siła Marzeń (Czat Czwórki/Czwórka)

- Jestem zwolennikiem realizowania marzeń. U mnie od pomysłu do realizacji marzeń jest bardzo krótka droga. Jak mi coś wpadnie do głowy, to się zastanawiam, co trzeba zrobić, żeby się udało - mówi Miłka. - Uważam, że marzenia warto spełniać, bo w innym przypadku będziemy żyli od poniedziałku do poniedziałku. Wtedy życie robi się szare. Marzenia powodują, że mamy cel, mamy jakąś misję, że jest coś, co nas cieszy i co nas uskrzydla. Ważne jest, żeby się spełniać i nie zapominać, że oprócz tego, że pracujemy, jesteśmy też sobą i mamy swoje pragnienia.

shutterstock_1433992112 skała odwaga góry 1200.jpg
Odwaga i samoakceptacja - tak Polacy definiują pewność siebie

Posłuchaj także:

Miłka nieustannie realizuje swoje marzenia. W 2018 roku została najmłodszą Polką, która zdobyła koronę Ziemi i zrealizowała kilka marzeń. Jak radzi, żeby udało się je zrealizować, dobrze układać plan.

- Wtedy marzenia, które wydają się odległe i nieosiągalne przybliżają się. Bo jeśli marzenia podzielimy na mniejsze kroki, to o ich realizację łatwiej - opowiada. - Po powrocie z Everestu pomyślałam "jejku to wszystko się udało". I pomyślałam sobie, że moją wewnętrzną misją jest pokazywanie, że naprawdę każdy, nawet najbardziej szalony pomysł można zrealizować, pod warunkiem, że potraktuje się je jako plan i projekt.

Tak zrodził się pomysł stworzenia przestrzeni, w której podróżnicy, marzyciele, odkrywcy, ludzie zainspirowani światem będą się mogli od siebie uczyć, wymieniać. Powstał Festiwal Siła Marzeń. W tym roku podczas festiwalu można będzie się spotkać m.in. z Jaśkiem Melą, Kamilą Kielar i Bartoszem Malinowskim. Tegoroczna odsłona będzie dostępna online.


***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 30.08.2021

Godzina emisji: 16.15

aw