Polskie Radio
Section05
radość

Światowe Dni Młodzieży. Franciszek: radość jest po to, by zanieść ją innym

Sobotni wieczór, noc i niedzielny poranek to kulminacyjne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży. W czuwaniu modlitewnym z papieżem Franciszkiem w Lizbonie uczestniczyło półtora miliona pielgrzymów z całego świata. Zgromadzili się w dużym parku przy ujściu rzeki Tag, nieopodal mostu Vasco da Gamy. To miejsce na czas ŚDM nazwano Kampusem Łaski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży papież papież Franciszek radość Kościół katolicki aktualności katolickie

Co ma ołówek do dobrego humoru, czyli jak się dobrze nastroić na cały dzień?

Naukowcy uważają, że zdecydowanie za mało się uśmiechamy, że nasze nastawienie do życia jest zbyt ponure i pozbawione radości. Okazuje się jednak, że swoim nastrojem można kierować, że dużo zależy od nas samych. W jaki sposób sprawić, by dzień był lepszy i byśmy spoglądali na świat z uśmiechem?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA radość joga śmiechu optymizm Aleksandra Plewka Radosław Nałęcz Karol Gnat Trójka

Chłonąć życie całym sobą: Marek Kalbarczyk gościem Trójki

Życie z niepełnosprawnością nie oznacza braku radości życia i ciekawości świata. Więcej: może tę ciekawość wzmagać i dawać dodatkową motywację. Tak właśnie jest w przypadku Marka Kalbarczyka, który w młodości stracił wzrok, ale się nie poddał: zachował pogodę ducha, chęć do życia i energię, dzięki której poznaje i opisuje świat.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA niepełnosprawność radość szczęście zmysły dzieci Kasia Stoparczyk Trójka

Świat widziany oczami dziecka. Jak obudzić w sobie fascynację życiem?

Widzieć świat oczami dziecka – czy jesteśmy jeszcze w stanie przypomnieć sobie, jak to jest? W powrocie do dziecięcego zachwytu nad światem może pomóc nam medytacja. Autor książki "Zachwyć się. Naucz się medytować od wielkich filozofów" definiuje medytację jako stan, w którym budzi się fascynacja, a usypia rządza.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radość medytacja rozwój osobisty czas wolny radio dla rodziców radio dla dzieci

Muzyczno-taneczna parada przejdzie przez Poznań

Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowaliśmy w piątek, 1 października. Przypomnijmy, ze z tej okazji Trójka przez cały dzień grała wyłącznie polskie utwory. Tymczasem uczniowie poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej postanowili to uczcić w inny sposób – wielką paradą taneczno-muzyczną, która przejdzie przez miasto. Aby przyłączyło się do nich więcej osób, wybrali sobotę, 2 października.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp KULTURA taniec szkoła muzyczna Poznań zabawa radość Jacek Butlewski Piotr Firan Trójka