Polskie Radio
Section05
planowanie

Zarządzanie czasem - jak sobie z nim radzić?

Czas biegnie nieubłaganie, a ludzkość od wieków zastanawia się, jak nad nim zapanować. W dobie nowych technologii mamy wrażenie, że minuty uciekają jeszcze szybciej. Michał Kuryłek, finalista Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni z 2022 roku i student medycyny z listy Forbes'a 25 under 25, podpowiada, jak efektywnie zaplanować swój kalendarz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Oliwia Krettek czas zarządzanie czasem planowanie STYL ŻYCIA

Jak wykorzystać plan daltoński w nauce i gotowaniu razem z dziećmi?

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci odstąpiły od tradycyjnego systemu edukacji mogą wypróbować alternatywną metodę nauczania zwaną planem daltońskim. Jego popularność wynika m.in. z indywidualnej organizacji pracy oraz pobudzania samodzielności zarówno w działaniu i myśleniu. Koncepcję planu daltońskiego można wykorzystać także w kuchni, gotując z dziećmi, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Agata Ostrowska, współautorka książki "Henio gotuje, czyli plan daltoński na talerzu".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców edukacja psychologia dziecięca planowanie radio dla dzieci

Dobrze zaplanować rok szkolny. Tak! Ale jak?

Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, aby zaplanować kolejne 10 miesięcy. Nie tylko pod kątem planu lekcji czy zajęć dodatkowych, ale też w odniesieniu do pasji i rzeczy, które dzieci chciałyby osiągnąć i na których im zależy. Jako że taki kalendarz obejmuje wszystkich członków rodziny, o wspólnym planowaniu opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Zawadzka, autorka książek dla dzieci na temat organizowania czasu.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców rok szkolny planowanie radio bez reklam

Jak mądrze planować czas?

Pandemia sprawiła, że nasze życie zostało przeorganizowane. Niektórzy z nas zmienili także swoje cele i wartości. Uwagę, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy pracy zaczęliśmy skupiać na sobie i swojej rodzinie. Uświadomiliśmy sobie również, że aby móc doświadczać radosnych chwil, trzeba mieć czas, by w nich uczestniczyć. Jak zatem dobrze ustalać priorytety? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Bożeną Kowalkowską, autorką książki "Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica planowanie rodzina radio dla rodziców radio dla dzieci

Zebranie kierownictwa PiS. Poznamy termin prezentacji Nowego Ładu

O godzinie 14.00 odbędzie się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, że głównym tematem ma być prezentacja Nowego Polskiego Ładu. Władze PiS mają między innymi omówić propozycje programowe zgłoszone przez koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia. Podczas spotkania może zostać także poruszona sprawa kar dla posłów PiS, którzy zagłosowali w Sejmie wbrew dyscyplinie klubowej w sprawie ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne pieniądze Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki Mateusz Morawiecki planowanie POLSKA polityka

Ład przestrzenny ważny dla człowieka. Jego nieprzestrzeganie kosztuje miliardy

Ład przestrzenny tworzy przestrzenną racjonalność, funkcjonalność, czytelność struktur zharmonizowanych z otoczeniem, a także wysoką użyteczność i efektywność w skali krajowej, regionalnej, lokalnej. Jest to sposób ukształtowania przestrzeni w harmonijną całość, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania miasta.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Michalski przestrzeń publiczna planowanie miasto grunty

Prezentacja "Nowego Ładu" przełożona. Prof. Kleiber: trudno mówić w jednym czasie o obostrzeniach i odbudowie

- Nie jest łatwo mówić na jednym oddechu o tym, że wprowadzamy poważne obostrzenia i przedstawiać plan na czas po pandemii. Z punktu widzenia odbiorców byłoby to trudne - powiedział o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystkiego co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  kryzys gospodarczy pieniądze ekonomia planowanie Prawo i Sprawiedliwość rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24