Gambia. Jak wygląda życie w krainie uśmiechu?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 18:00
- Z wakacyjnego wyjazdu zrobiło się zwykłe życie. Im więcej dowiadywałem się o Gambijczykach, tym bardziej chciałem tam zostać. Jeśli nie na zawsze, to na bardzo długo - opowiada Marek Król, Polak, który mieszka w Gambii.
Audio
  • Dlaczego warto pojechać do Gambii? (Czat Czwórki/Czwórka)
Uśmiechnięte wybrzeże Afryki - to hasło, którym Gambijczycy zachęcają turystów do odwiedzenia ich kraju
"Uśmiechnięte wybrzeże Afryki" - to hasło, którym Gambijczycy zachęcają turystów do odwiedzenia ich krajuFoto: Pixabay/hnijssen/dom. publiczna

To najmniejszy kraj kontynentalnej Afryki, w którym - zdaniem naszego gościa - wiedzie się po prostu przyjemne życie. - Nikt się tu nie śpieszy, ludzie mają dużo wolnego czasu dla siebie, dla rodziny i potrafią go fajnie wykorzystać. Do tego sprzyjający klimat, dobre jedzenie i uśmiech - wymienia podróżnik i zdradza, co może robić obcokrajowiec w Gambii i za czym tęskni, kiedy wyjeżdża z Polski.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Gość: Marek Król (podróżnik)

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 16.10

kul/mc

Czytaj także

Robert Gondek. Człowiek, który chce spojrzeć na Afrykę z góry

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 17:50
- Afrykańskie góry są stosunkowo mało uczęszczane. Po zdobyciu Kilimandżaro postanowiłem, że wejdę także na inne - wspomina Robert Gondek, twórca projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gabi Barnat. Znajomi mówią o niej "dzikuska"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 14:12
- Gdy wychodzimy poza swoja strefę komfortu, to odkrywamy piękniejsze rzeczy o sobie - mówi Gabi Barnat, która rzuciła pracę w korporacji i ruszyła w świat. - To przestrzeń na to, by walczyć ze swymi barierami i ograniczeniami - dodaje.
rozwiń zwiń