Pieniądze. Jak o nich rozmawiać w związku?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 18:30
Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Tego drażliwego tematu często unikają też pary i małżeństwa. Tymczasem to pieniądze są się jedną z najczęstszych przyczyn kłótni i kryzysów w związku.
Audio
  • Jaki model finansowania wybrać dla swojego związku? (Czat Czwórki/Czwórka)
Jak wynika z badania Budżet domowy polskich par, co piąta para nie rozmawia ze sobą o swoich wydatkach. Przed drugą stroną zatajamy też informacje o wydatkach i inwestycjach
Jak wynika z badania "Budżet domowy polskich par", co piąta para nie rozmawia ze sobą o swoich wydatkach. Przed drugą stroną zatajamy też informacje o wydatkach i inwestycjachFoto: Shutterstock.com/Kotchapan Phuhuailam

- Na początku związku nie porusza się takich tematów, potem też jest trudno wejść na ten poziom komunikacji i mamy efekt kuli śniegowej albo siedzimy na tykającej bombie - mówi doradca finansowy Jarosław Furmaniak.

Czytaj także
kobieta zakupy 1200x660.jpg
Finanse w związku. Jak kobiety zarządzają twoją kasą?

Psychoterapeuta Mateusz Ostrowski przyznaje, że finanse są papierkiem lakmusowym dla naszej relacji. - Szybko można zobaczyć, kto się czuje odrzucony, kto wykorzystywany, a kto ma problem z proszeniem. Często niemożność porozumienia się w kwestiach finansowych jest jedynie objawem, a nie przyczyną - wyjaśnia.

Jak zatem mądrze dbać o finanse w związku? Czym jest wspólnota majątkowa? O tym m.in. w rozmowie z zaproszonymi do studia ekspertami.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Jarosław Furmaniak (Grupa Kruk), Mateusz Ostrowski (psychoterapeuta), Tomasz Jaroszek (ekspert platformy "Kapitalni.org")

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 15.08

kul/pg

Czytaj także

Młodzi Polacy. Zabawa zamiast ciężkiej pracy?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 16:35
- Młodzi ludzie widzą, że wiek emerytalny rośnie i nic nie dostaną w tym kraju za darmo. Roszczeniowość zamieniają więc na walkę o swoje - mówi przedsiębiorca Grzegorz Kaczorek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe przepisy. Jak zmieni się polska bankowość?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 18:48
W wyniku unijnych przepisów na polski rynek bezgotówkowych transakcji wkraczają instytucje, które nie są bankami. Będą one mogły zarządzać finansami klientów, racjonalizować ich wydatki, podpowiadać rozwiązania. Czy to bezpieczne i jak zmieni się oblicze polskiej bankowości?
rozwiń zwiń