X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe przepisy. Jak zmieni się polska bankowość?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 18:48
W wyniku unijnych przepisów na polski rynek bezgotówkowych transakcji wkraczają instytucje, które nie są bankami. Będą one mogły zarządzać finansami klientów, racjonalizować ich wydatki, podpowiadać rozwiązania. Czy to bezpieczne i jak zmieni się oblicze polskiej bankowości?
Audio
  • Nowe unijne przepisy - jak zmienią przyszłość banków w Polsce? (Czat Czwórki)
Polski rynek usług bankowych jest dziś jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie. Zaś działania Unii Europejskiej mają na celu ujednolicenie przepisów w krajach członkowskich - mówią eksperci Czwórki. Czy będziemy zmuszeni zrobić krok wstecz?
Polski rynek usług bankowych jest dziś jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie. Zaś działania Unii Europejskiej mają na celu ujednolicenie przepisów w krajach członkowskich - mówią eksperci Czwórki. Czy będziemy zmuszeni zrobić "krok wstecz"?Foto: Shutterstock.com/Kinga

mężczyzna pieniądze 1200x660.jpg
Pieniądze. jak wpływają na nasze życie?

Dyrektywa PSD2 dopuszcza na rynek podmioty inne niż bankowe, i - jak tłumaczyli eksperci Czwórki - umożliwia ułatwienie im dostępu do naszych kont. Jednak, jak podkreślał Paweł Majtkowski, analityk finansowy, w polskich warunkach nie zagraża to funkcjonowaniu "tradycyjnych" banków. - Będą one istnieć, bo mają dwie funkcje: stricte bankową, czyli m.in. pobieranie depozytów i udzielanie kredytów, a także płatniczą, czyli obsługa kart, płatności internetowe, etc. Ta pierwsza zarezerwowana jest wciąż wyłącznie dla banków - mówił ekspert. A jak tłumaczył dr Paweł Widawski ze Związku Banków Polskich, nowe przepisy nie oznaczają rewolucji. - Nie będzie transakcji i dostępu do danych bez wiedzy klientów. Podmioty trzecie funkcjonują już od bardzo długiego czasu. Różnica jest taka, że dotychczas miały one z bankami umowy, zaś nowe podmioty nie będą tych umów potrzebowały - mówił gość Piotra Firana.


oszczędzanie pieniądze skarbonka 1200.jpg
Jak skutecznie oszczędzać? Postaw realne cele

Jak zmieni się rola banków i czy będą one musiały szukać nowych dróg dostępu do klienta? Które banki nie mają szansy przetrwać i kto o tym zadecyduje? Jakie jeszcze nowości czekają nas na bankowym rynku? O tym dyskutowaliśmy w studiu Czwórki. Zaś Weronika Puszkar sprawdziła, z których usług bankowych korzystamy najczęściej i ilu z nas odwiedza osobiście placówki, a ilu w ogóle się do nich nie udaje.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Paweł Majtkowski (analityk finansowy), dr Paweł Widawski (dyrektor ds. systemu płatniczego i bankowości elektronicznej w Związku Banków Polskich)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 15.08

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie na kredycie. Młodzi zadłużają się na potęgę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 17:00
Na 8 mln Polaków w wieku 18-31 lat prawie 330 tys. ma problem z terminową spłatą zobowiązań i figuruje w rejestrze dłużników. To ponad 4 proc. całego młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-bankowość. Uważaj na cyberzłodziei!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 19:10
Internetowi przestępcy używają najróżniejszych sposobów na zdobycie dostępu do naszego konta bankowego. Najczęściej rozpowszechniają wirusy, które kradną loginy i hasła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń