Biegun północny. Jak wygląda praca w bazie polarnej?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 21:20
Jej wyjazd na daleką północ nie był ściśle zaplanowany. Dziś mówi, że była młoda i trochę nie wiedziała z czym wiąże się praca w bazie polarnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Noel_Bauza

Kilkumiesięczny pobyt w krainie śniegu sprawił, że Dagmara Bożek nie tylko dobrze wspomina tę wyprawę na krańce świata, ale wybrała się też na kolejną, tym razem na południe. Nie każdy może jednak pójść w jej ślady - trzeba być przygotowanym na funkcjonowanie w trudnych warunkach, zimnie i bardzo niewielkiej grupie ludzi, z którą spędza się praktycznie cały swój czas. Z podróżniczką spotkamy się po godz. 16.00.

W pierwszej godzinie audycji zastanowimy się, jakie problemy rozwiąże wprowadzenie systemu kaucyjnego. System kaucyjny ma ograniczyć obieg plastiku. Na razie dotyczyć będzie jednorazowych butelek z tworzyw sztucznych. To bardzo ważne, by trafiały one do recyklingu, specjaliści jednak wątpią, czy ograniczy ilość w obiegu - chodzi o to, by konsumenci wybierali opakowania zwrotne. W wielu krajach UE właśnie takie butelki są zwrotne. Można je oddawać w wielu sklepach i mieć za to pieniądze.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w poniedziałek (30.12), po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan

kul

Czytaj także

Dookoła Islandii na rowerze. "Chciałem doświadczyć przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:47
To kraj lodowców i wulkanów, w którym - według sondaży - żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. O swojej wyprawie rowerowej po Islandii opowiadał w Czwórce Kuba Witek, autor książki "Ring Road. Dookoła Islandii na rowerze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kazachstan. Jak smakuje ten kraj?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 16:40
W sieci nie ma zbyt wielu informacji na temat podróżowania po Kazachstanie, tymczasem - jak przekonuje podróżniczka i blogerka Patrycja Jaskot - wyprawa do tego kraju może okazać się jedną z najlepszych w życiu.
rozwiń zwiń