Dzisiejsze dzieci nigdy nie będą prowadziły samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:49
Dzieci urodzone współcześnie nigdy nie będą prowadzić samochodu? Do takich wniosków doszedł Henrik Christensen, naukowiec z San Diego, który uważa, że tradycyjne pojazdy wyparte zostaną przez te autonomiczne.
Audio
  • Jaka będzie przyszłość motoryzacji? Czy dzisiejsze dzieci nie poznają tradycyjnych, znanych nam aktualnie samochodów? (TOP/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Pavel Chagochkin

Piątkowski 1200.jpg
Marcin Piątkowski i jego rowery przyszłości

Jak tłumaczy szef Instytutu Robotyki na University of California w San Diego, kiedy dzisiejsze dzieci osiągną wiek wymagany do prowadzenia samochodu, autonomiczne pojazdy mają już być powszechne. - Na dobrą sprawę takie pojazdy już istnieją i są przystosowane do użytkowania. W wielu krajach są nielegalne, bo prawo nie nadąża za rozwojem technologii - tłumaczyli eksperci motoryzacyjnie Maciej Gajewski ze Spidersweb i dziennikarz Marcin Klimkowski.

Po co samochodom autonomicznym kierownice i jak wyglądać będzie dalsza przyszłość motoryzacji? Czy powstaną powietrzne autostrady? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Czwórki.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 18.16

kd/ac

Czytaj także

Zadbaj o bezpieczeństwo. Przygotuj samochód do okresu jesienno-zimowego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 08:00
Jesień to dla większości kierowców trudna pora roku. Zagrożenie dla ich bezpieczeństwa stanowią m.in. liście, spadające z drzew. Zanim więc wyjedziemy na drogę, warto przygotować auto na jesienne wyzwania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Panama. Dziury na drodze twittują do władz miasta

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 09:34
Jak skierować uwagę władz miasta na dziury w drodze? Sposób na to znaleziono w Panamie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wygodny i bezpieczny fotelik dla dziecka - to znaczy jaki?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 19:55
Czy używany fotelik do samochodu dla dziecku jest równie bezpieczny, jak nowy? Czy foteliki z dużym zakresem wagowym, np. 9-36 kg, są tak samo bezpieczne jak te z mniejszym zakresem wagowym? O to zapytaliśmy ekspertów.
rozwiń zwiń